LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Čtvrt roku s Weldtite

Možná si vzpomínáte na představení bezdušového kitu od Weldtite (Cykloservis x/2020), jehož součástí byla kromě těsnicí pásky a dvojice ventilků i 240ml lahvička těsnicího tmelu. U tmelu jsme psali, že ještě s výsledkem testu počkáme, abychom měli delší časové srovnání kvůli jeho životnosti, a je to tady.

Po třech měsících v zadním kole došlo na kontrolu tmelu, a jestliže výrobce slibuje jeho životnost v rozmezí tři až devět měsíců, tak spodní hranici tímto bez problémů splnil. Tmel je sice součástí zmiňované sady, ale lze jej za 229 korun pořídit i samostatně. Lahvička má praktický uzávěr, který ve víčku ukrývá jak klíč pro povolení autoventilku, tak profilovaný otvor pro vyšroubování jádra galuskového ventilku. Pokud tedy instalujete tmel přes bezdušový ventilek, odnímatelným víčkem lze jeho jádro snadno vyšroubovat. Spodní pevná část víčka má uvnitř hadičku, kterou stačí nasunout na ventilek a tmel pak aplikovat v odpovídajícím množství, což usnadní stupnice na boku lahvičky. Hadička ovšem není na ventilku úplně nejtěsnější, takže nějaká ta kapka přesto unikla.

Tmel patří mezi ty hustší a nejde o klasické řídké „mlíko“, takže pro rozlití v plášti je třeba pečlivě a pomaleji naklápět kolo na všechny strany. Jelikož jsme tmel kombinovali ještě s protiprůrazovou vložkou, kladli jsme na to o to větší důraz. Nicméně svojí viskozitou nepatří mezi nejhustší, to už jsme viděli řadu hustších tmelů, u nichž si ani nejsme moc jisti, zda v případě defektu stihnou před únikem tlaku dotéct do místa poškození. Tři měsíce používání tmelu v zadním kole poznamenal pouze jediný defekt, ale ten dokázal tmel během pár vteřin po zastavení a natočení poškozeného místa dolů bleskově zacelit. Nebylo nutné ani použít opravný knot a poškozené místo následně drželo i při nahuštění na vyšší tlak a drží doteď. Co se týká životnosti tmelu, kontrola vnitřku pláště po třech měsících neodhalila žádnou závadu. Tmel byl stále v tekutém stavu a plně 

pokrýval vnitřní plochu pláště i ochrannou vložku. Ta bohužel díky několika poškozením umožnila vzniknout menším pevným skupenstvím tmelu v těchto partiích, takže jsme z pláště vytáhli asi čtyři „cucky“ s rozměry kolem jednoho krychlového centimetru. Vždy ale držely u místa, kde měla pěnová vložka proraženou stěnu, na stěně pláště ne, tam jen v místě zmiňovaného defektu. Tmel tedy spolehlivě funguje a navíc netrpí typickým zápachem, jako to většinou bývá. Za nás tedy po třech měsících a zhruba šesti stech kilometrech v terénu plná spokojenost.

 

(už)

datum: 05.01.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign