LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Brooks - Podsedlovka od legendy

Pokud jste milovníci kvalitní řemeslné práce, dokonalého elegantního stylu a gravelu či bikepackingu, asi vám neunikla novinka v podobě gravel-bikepackingové sady Brooks Scape. Vodotěsné provedení, decentní design a dokonalé zpracování, to vše si představíme v testu několika produktů Scape, ale pro začátek je tu ochutnávka v podobě podsedlové brašny.

Ta není, jak by leckdo od Brooksu čekal, kožená, ale je z odolné syntetiky, s vodotěsnými svařovanými spoji, vybavené na spodní i vrchní straně ochrannými panely z otěruvzdorného materiálu Hypalon. Hypalonový je rovněž stahovací popruh doplněný hliníkovou sponou, takže tady jde hlavně o praktičnost a funkčnost než o styl a „koženou“ tradici. Brašna má s rozměry 150 x 55 x 80 mm, objem 0,7 litru, takže se do ní vejde pohodlně biková duše, nářadí a třeba i lepení. Díky polstrování dna i horního dílu nejen pevně drží svůj tvar, ale chrání i obsah uvnitř. I proto je vybavena zipem v polovině obvodu umístěným nikoliv ze zadní čelní strany, ale ve směru od sedlovky. Zní to sice kvůli přístupu dovnitř nelogicky a většina cyklistických podsedlovek to má obráceně, ale takhle lze zaručit maximální odolnost vůči vodě stříkající od zadního kola. Zip je vodotěsný, ale díky své pozici u sedlovky není vystaven stříkající vodě a blátu, takže tolik netrpí. Jezdec zipu s gumovým poutkem má navíc pojistnou funkci proti samovolnému vyklápění, takže i na takové detaily výrobce myslel. Reflexní logo na čelní straně nesmí chybět, poutko pro blikačku zde ale nehledejme.

 

 

Montáž k sedlovým ližinám vyžaduje jen podvléknutí popruhu a zajištění suchým zipem, pak už brašna pevně držela i v rozbitém terénu. Popruh má sice tři pozice na horní straně brašny, takže ji lze posunout blíž nebo dál od sedlovky, ale nejoptimálnější a také nejpevnější zajištění je přece jen ve střední pozici a zbylé dvě poslouží spíše pro upevnění na jiném zavazadle z kolekce Scape. K nim je totiž tahle malá brašna míněna jako doplňkové a rychle přístupné zavazadlo pro důležité drobnosti. Cena 1190 korun je sice v kategorii malých podsedlovek spíše vyšší, ale je odpovídající renomé značky a celkovému provedení, takže nepřekvapí.

 

(už)

 

 

datum: 30.03.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign