LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Brašna na nářadí trochu jinak , Acepac

Svět bikepackingu se na cyklistická zavazadla dívá obecně tak trochu jinak, takže není divu, že se od původních rámových, řídítkových a podsedlových brašen inspiruje řada menších doplňků pronikajících i do běžného pojetí cyklistiky.

Nářaďová brašnička Tool Wallet od domácí značky Acepac je na první pohled odlišná od všech brašniček na nářadí, které známe. Není rámovou ani podsedlovou brašničkou, je univerzálem, jenž může být umístěn takřka kdekoliv na kole. V rozbaleném stavu je tenhle „kapsář“ za 450 korun v podstatě jednoduchým pořadačem na nářadí a drobné součástky, jehož tvůrci se snad inspirovali hygienickou závěsnou taštičkou. Základním materiálem je voděodolný nylon 6.6, nechybí výrazné olemování a celá plocha je rozdělena do šestice kapes, tří větších a tří menších, všechny uzavřené suchým zipem. Nechybí ještě čtveřice pružných poutek třeba na montpáky a na vnější straně obalu pak pevné poutko na blikačku a samozřejmě masivní stahovací popruh z odolného hypalonu. Z něj je také výztuha na horní ploše, kterou je brašnička v upevněném stavu v kontaktu s rámovou trubkou, sedlovými ližinami či sedlovkou. Rozměry rozloženého pouzdra na nářadí jsou 27 x 22,5 cm, po naplnění kapsiček se přeloží horní polovina pouzdra dolů a následně se poskládají přes sebe boční díly tak, aby ten s vnější hypalonovou výztuhou byl nahoře. Celá brašnička se pak jednoduše upevní popruhem kamkoliv na kolo, kde na ni bude místo.

 

 

Zní to maximálně jednoduše, ale zásadní je dodržet optimální rozložení věcí do všech kapsiček, abychom mohli komplet složit tak, aby se díly ideálně překrývaly a brašničku bylo možné ideálně stáhnout a upevnit. Naše první pokusy s umístěním opravné sady na bezdušáky, montpák, multiklíče, plastových stahovacích pásků, lanka, spojek na řetěz v krabičce nebo bombičky s CO2 a adaptéru na huštění byly trochu naivní. Každý pevný obal totiž navyšuje objem a zhoršuje možnost ideálního sbalení brašničky do finálního stavu. Všechno tedy muselo z krabiček ven a nainstalovali jsme zmíněné propriety do kapsiček samostatně. Šestice vnitřních prostor je suchými zipy a přehnutím materiálu natolik zajištěná, že opravdu není nutné používat další samostatné obaly. Takto se nám pak podařilo brašničku mnohem lépe sbalit a upevnit na kolo. Je tedy nutné přemýšlet, co dát dovnitř a kam, aby byl výsledek optimální, navíc duši a klasickou pumpičku tam nedáte, na to je třeba využít úchyt hustilky třeba pod košík na bidon a na duši obal Tube Wrap, jenž jsme testovali v čísle 6/2020. Zastánci klasických podsedlových či rámových brašniček možná budou oponovat tím, že do běžného provedení lze v podstatě „naházet“ všechny potřebné věci pohodlněji, jenže při servisu je pak většinou nutné vytahat z podsedlovky vše, abychom se dostali třeba k lanku až někde vespod. Tady stačí Tool Wallet odepnout z rámu, rozbalit a vše je hezky rozloženo v kapsičkách. Záleží tedy na preferencích jezdce, jakému provedení dá přednost, každopádně na rámu nebo i na sedlových ližinách nás Tool Wallet nijak nezklamal a absolvoval řadu testovacích vyjížděk k plné spokojenosti.

 

(už)

 

 

datum: 26.05.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign