LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Bezpečí pro juniory

U dětských přileb je v maximální míře kladen důraz na co nejlepší ochranu hlavy a pokrytí všech důležitých partií. Směrem k dospělým přilbám se ale zadní partie zkracují a tvar se stává sportovnějším. Někde na pomezí dětských a dospělých modelů se pohybuje přilba KED Street Junior II, která nabízí jak dostatečnou míru ochrany, tak mnohem dospělejší vzhled, než mají dětské přilby, a ještě něco navíc.

Přilba vyrobená v Německu sází na tradiční „kedovskou“ technologii nalepení skořepiny na tvrzené jádro, ovšem v tomhle případě je kvůli odolnosti skořepina použitá i na spodní partie přilby. Masivní skelet přilby je vzadu protažen lehce dolů, takže i na ochranu týlu je myšleno, a čelní partie je po vzoru dětských přileb kvůli ochraně při pádu na obličej podobně protažená, přičemž toto místo je vkusně ukryté pod odnímatelný štítek. Předpubertální uživatelé si tak nebudou alespoň připadat jako v dětské přilbě. Šestnáctku ventilačních otvorů kryje u přední pětice síťka proti hmyzu a i přes dostatečnou masu materiálu je zaručeno solidní odvětrání.

Co se týče usazení příjemně hluboké přilby na hlavě, vnitřní plastová čelenka je dvoudílná a pokrývá celý obvod, takže zajištění je i díky komfortnímu polstrování velice solidní a hlavně příjemné. Stahovací mechanismus vzadu se ovládá dobře přístupným otočným kolečkem a zadní partii lze ještě částečně výškově nastavit. K doladění upínacích popruhů pak stačí povolit aretační kolečko na vrchu přilby a vše lze přesně naladit tak, aby popruhy netlačily a stavitelná přezka s polstrováním pod bradou seděla, kde má.

Zdá se, že designéři mysleli u tohoto modelu opravdu na každý detail, a to nejen u upínání a tvaru přilby, ale i u doplňků. Otočné kolečko vzadu je vybavené červenou odrazkou a po stisknutí ploch po jeho stranách se aktivují červené blikačky uvnitř. Vpředu je pak bílá blikačka součástí štítku, takže míra pasivní bezpečnosti je zde vysoká a navíc nechybí ani výrazný reflexní trojúhelník vzadu, takže v tomhle směru opravdu příkladné provedení a za 1290 korun co do bezpečnosti opravdu nadstandard.

Samozřejmě, že bezpečnost i něco váží, takže testovaný kousek ve velikosti M (53-58 cm) ukázal na váze 333 gramů, ale prioritou je míra ochrany hlavy, ne gramhoničství, a navíc to není zase tak moc. Tenhle model je dodáván i v menší velikosti S (49-55 cm), takže bude pasovat i menším adeptům cyklistiky, a samozřejmostí je možnost výběru z několika barevných kombinací.

(už)

 

datum: 30.05.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign