LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Batoh Brooks Tex-Nylon

Psát neustále dokola o produktech anglické značky Brooks jako o luxusních by někoho možná unavovalo, jenže jakmile je vezmete do ruky, osaháte, polaskáte, zase se pokocháte pohledem a nakonec vyzkoušíte, musel byste být cyklistický ignorant, aby vám prostě nepřipadaly jako luxusní. Brooks není pro technokraty vyžívající se v nejmodernějším karbonu, ergonomii a honbě za ubíráním gramů, je pro milovníky řemesla, stylaře, fajnšmekry.

 

 

Zkoušeli jsme už sedla, gripy, brašny a teď naposledy i městský batoh, jenž je zase, nechci se opakovat, ale musím, prostě luxusní. Nejsem hipster, nenechám si narůst plnovous a nebudu se na festce s úzkými řídítky šmrdlat městem mezi kolonou aut, takový stylař opravdu nejsem, ale mám rád kvalitní řemeslné zpracování čehokoliv. A přestože jde jen o batoh do města a za 4490 korun dokonce o cenově nejdostupnější verzi řady Pickwick, je Brooks Pickwick Tex-Nylon prostě luxusním batohem se vším všudy.

 

 

Jde o jednoduchý 26litrový městský batoh s hlavním úložným prostorem vybaveným vnitřní kapsou na notebook a rolovacím uzávěrem s dvojicí patentů na bocích a jisticím páskem přes vrch. Na vnější straně je dole trojice jednoduchých kapes a tím v podstatě výčet prostor končí. Nehledejme ergonomii, polstrování zad nebo nějaké členění vnitřních prostor, tohle není na celý den v terénu, tohle je na dokonalý dojem ve městě. A hlavně jsou tu ty detaily, které z batohu dělají luxusní kousek. Materiál je samozřejmě voděodolný do 2000 mm vodního sloupce a pokud často pokládáte batoh na zem, potěší vnější zátěr dna. Masivní zádové popruhy jsou přes panely z pravé kůže nanýtované k tělu batohu a přes masivní hliníkové přezky je lze nastavit na délku. Nechybí ani výškově stavitelný hrudní popruh, rovněž s hliníkovou přezkou. Batoh lze po uzavření nosit za horní pojistný pásek, ale jeho místo přece jen bude na zádech, aby byl všem hezky na očích. Lze volit mezi oranžovou, černou, šedou nebo modrou barvou a žádná určitě neudělá ostudu. A že není na zádech pro jízdu ve městě žádný reflexní prvek? Tomuhle kousku to s klidem odpustíme, jen by to kazilo image.

(už)

datum: 01.10.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign