LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Australské omalovánky, Cycology

Značka Cycology je známá svou výstřední grafikou, kterou používá i u silničních omotávek. Pokud se podíváme na jejich nabídku, z barev a motivů se nám skoro zatočí hlava. Chceme-li být nekonvenční, australské Cycology nám nabízí jednu z možností. My jsme vyzkoušeli omotávku nazvanou Boho, jejíž strakatý povrch s nepřebernou paletou barev a se řadou různých motivů jistě zaujme nejen silničáře, ale třeba i uživatele z řad gravelistů či městských cyklistů. Právě na městskou festku se takováto omotávka hodí více než kamkoli jinam.

 

Máme tedy hlavní cílovou skupinu, čím dalším omotávka Boho zaujme? Svou konstrukcí je totožná s dalšími modely téhož výrobce, šířka profilu omotávky rovné tři centimetry je osvědčenou klasikou, tloušťka jejího profilu je uprostřed 3,2 milimetru. Zajímavý je především tvar průřezu, jenž není klasicky vyklenutý, ale jeho boční kraje jsou sníženy s jasně patrným odskočením. Proto působí omotávka po instalaci na řídítka jednolitě, bez výraznějších boulí, což je logicky plus pro výsledný úchop. Polyuretan a vysoce měkčená pěnovina výborně tlumí otřesy a vibrace, to oceníme nejen na nekvalitním asfaltu, ale i na kamenné dlažbě městských náplavek.

 

Povrch omotávky je čistě hladký, před první jízdou proto můžeme mít lehké obavy, nakolik jistý úchop nabídne. Realita však následně ukáže, že to, co se na první pohled i omak jeví hodně hladké, může ve finále disponovat zcela dostačujícími protiskluzovými parametry, a to nečekaně i za mokra. Takže k samotnému úchopu nemáme připomínky. Každopádně na rozdíl od primárně protiskluzových povrchů řady luxusních konkurentů je zde přece jen úchop odlišný, velmi rychle mu ale přijdeme na chuť. Samotný povrch s barevnými motivy se při běžném několikaměsíčním testu zdál být odolný, takže i životnost by mohla být silnou stránkou omotávky, stejně jako snadné čištění. Jedinou výraznější odlišnost představuje nutnost co nejpreciznější instalace, přece jen není omotávka vysoce pružná, takže chceme-li ji mít na řídítkách parádně namotanou, budeme si s tím muset trochu vyhrát. U hodně pružných modelů dokáže právě elasticita mnohdy napravit neodbornost samotné instalace.

 

 

Cena omotávky Cycology Boho je 710 korun a vedle zde prezentovaného motivu najdeme v nabídce australské značky mnoho dalších variant, s neméně jedinečným a originálním designem. Líbil se nám také návod pro instalaci na krabičce.

(kad)

 

 

datum: 20.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign