LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Atraktivní 3F Volcanic II

Z nabídky domácí značky 3F jsme si tentokrát vybrali brýle Volcanic II s kódovým označením 1474 a cenovkou 699 korun, zahrnující hned dva páry výměnných skel. Poměrně robustní konstrukce, stavitelný nánosník, špičková polykarbonátová skla a v neposlední řadě atraktivní design bočnic, to vše podpořeno výrazně zeleným odstínem a kovově zrcadlovou úpravou sériově montovaných zorníků – tak by zněla stručná charakteristika. Z ní vyplývá nejen možnost přizpůsobení konkrétnímu obličeji, ale rovněž určitá dávka výstřednosti. Pakliže byste sami sebe charakterizovali spíše konzervativně, sáhněte v nabídce 3F po decentnějších kouscích, nám se však tyto zelené „jedovky" náramně zamlouvaly, zdaleka nejen díky svému vzhledu.


Celkový tvar je koncipován spíše na středně široký až širší obličej a počítat můžeme s výrazně pružnou konstrukcí snadno se přizpůsobující konkrétní hlavě. Vyhovovalo nám lehké zahnutí sklopných bočnic, doplněných z vnitřní strany o celoplošné pokrytí protiskluzovým pryžovým insertem. Šířka i výška zorníků je ideálem pro ty uživatele, kteří při výběru sportovních brýlí hledají dokonalou ochranu očí, ať už před větrem, prachem či pylem. V tomto ohledu byly brýle naprosto precizní, a to i ve vyšších rychlostech. Výrobci se zde totiž podařilo dosáhnout ideální plochy zorníků, která je takřka stoprocentně účinná ve zmíněném (podstatném) ohledu, a přitom brýle stále působí sportovně, což se při podobné ploše skel ne vždy povede.
Z hlediska usazení nemáme připomínky. Tvar obruby z materiálu Grilamid TR90 posazuje brýle ideálně daleko od očí, aby nedošlo k nepříjemnému kontaktu s řasami, ale rovněž aby se skla v nižších rychlostech při jízdě v terénu neměla tendenci zapocovat. Precizní je konstrukce stavitelného nánosníku, jehož kovová kostra s pryžovým potahem je nejen minimalistická, ale hlavně skutečně funkční z hlediska přizpůsobení obličeji. Právě pomocí nánosníku si totiž doladíme přesnou výšku usazení brýlí i jejich předsazení vůči obličeji.
Samotná skla jsou zajímavá kombinací zrcadlového efektu a méně výrazným zabarvením. Propustnost světla řadí daný model do kategorie S1, a je tedy plně použitelný pro jízdu v terénu, a to i v lesním šeru. Oproti zcela čirému provedení je ovšem hodně znát lehký kouřový, konkrétně namodralý nádech, který je v praxi pro oči vyloženě příjemný i za ostřejšího slunce. Současně nám přišlo, že použité zorníky mají lehce rozjasňující funkci, což však mohl být i subjektivní pocit. V pevném transportním pouzdru (se zapínáním na zip) jsou přiložena ještě úplně čirá skla, takže univerzalita brýlí je o to větší. Samotná výměna skel je pak zcela standardní, tudíž jednoduchá, a pochvalu zasluhuje i jisté usazení zorníků v rámečku.
(kad)

 

Plusy: stavitelný nánosník, usazení na obličeji a bytelnost konstrukce, dva páry skel

Minusy: méně vhodné pro užší obličej

datum: 27.06.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign