LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Atraktivní 3F Volcanic II

Z nabídky domácí značky 3F jsme si tentokrát vybrali brýle Volcanic II s kódovým označením 1474 a cenovkou 699 korun, zahrnující hned dva páry výměnných skel. Poměrně robustní konstrukce, stavitelný nánosník, špičková polykarbonátová skla a v neposlední řadě atraktivní design bočnic, to vše podpořeno výrazně zeleným odstínem a kovově zrcadlovou úpravou sériově montovaných zorníků – tak by zněla stručná charakteristika. Z ní vyplývá nejen možnost přizpůsobení konkrétnímu obličeji, ale rovněž určitá dávka výstřednosti. Pakliže byste sami sebe charakterizovali spíše konzervativně, sáhněte v nabídce 3F po decentnějších kouscích, nám se však tyto zelené „jedovky" náramně zamlouvaly, zdaleka nejen díky svému vzhledu.


Celkový tvar je koncipován spíše na středně široký až širší obličej a počítat můžeme s výrazně pružnou konstrukcí snadno se přizpůsobující konkrétní hlavě. Vyhovovalo nám lehké zahnutí sklopných bočnic, doplněných z vnitřní strany o celoplošné pokrytí protiskluzovým pryžovým insertem. Šířka i výška zorníků je ideálem pro ty uživatele, kteří při výběru sportovních brýlí hledají dokonalou ochranu očí, ať už před větrem, prachem či pylem. V tomto ohledu byly brýle naprosto precizní, a to i ve vyšších rychlostech. Výrobci se zde totiž podařilo dosáhnout ideální plochy zorníků, která je takřka stoprocentně účinná ve zmíněném (podstatném) ohledu, a přitom brýle stále působí sportovně, což se při podobné ploše skel ne vždy povede.
Z hlediska usazení nemáme připomínky. Tvar obruby z materiálu Grilamid TR90 posazuje brýle ideálně daleko od očí, aby nedošlo k nepříjemnému kontaktu s řasami, ale rovněž aby se skla v nižších rychlostech při jízdě v terénu neměla tendenci zapocovat. Precizní je konstrukce stavitelného nánosníku, jehož kovová kostra s pryžovým potahem je nejen minimalistická, ale hlavně skutečně funkční z hlediska přizpůsobení obličeji. Právě pomocí nánosníku si totiž doladíme přesnou výšku usazení brýlí i jejich předsazení vůči obličeji.
Samotná skla jsou zajímavá kombinací zrcadlového efektu a méně výrazným zabarvením. Propustnost světla řadí daný model do kategorie S1, a je tedy plně použitelný pro jízdu v terénu, a to i v lesním šeru. Oproti zcela čirému provedení je ovšem hodně znát lehký kouřový, konkrétně namodralý nádech, který je v praxi pro oči vyloženě příjemný i za ostřejšího slunce. Současně nám přišlo, že použité zorníky mají lehce rozjasňující funkci, což však mohl být i subjektivní pocit. V pevném transportním pouzdru (se zapínáním na zip) jsou přiložena ještě úplně čirá skla, takže univerzalita brýlí je o to větší. Samotná výměna skel je pak zcela standardní, tudíž jednoduchá, a pochvalu zasluhuje i jisté usazení zorníků v rámečku.
(kad)

 

Plusy: stavitelný nánosník, usazení na obličeji a bytelnost konstrukce, dva páry skel

Minusy: méně vhodné pro užší obličej

datum: 27.06.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign