LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Apache, e-biky pro všechny

Domácí značka Apache je bezpochyby jedním z nejsilnějších hráčů na trhu s elektrokoly a její kolekce je každým rokem nabitější jak jednotlivými modely, tak systémy pohonu. Ani rok 2015 není výjimkou, naopak přináší rozšíření v podobě celoodpruženého modelu či stylového cruiseru a řady dalších zajímavých kousků.

Začněme tedy od toho nejlepšího, tedy biků se středovým pohonem, jimž vévodí zmíněný full Scalp na 27.5“ kolech s motorem Bosch Performance a vedením řetězu přes horní kladku. Virtuální závěs zadní stavby, odpružené jednotky Fox a zdvihy 120 mm, to už je slušná záruka komfortu i v těžším terénu, a to vše za cenu 94 990 korun.

Apache Scalp s motorem Bosch Performance

Pevným strojům velí na hliníkových rámech Hawk a Manitou s motory Bosch Performance, rozdíl obou strojů je především v průměrech kol, jinak se oba spoléhají na odpružení SR Suntour a komponenty ve třídě Deore, cena je pro oba shodných 65 990 korun. Kdo by chtěl trochu ušetřit a nevyžaduje 60Nm krouticí moment, postačí mu 40Nm motor řady Active, kterým jsou osazeny stejnojmenné verze se shodnými komponenty, ovšem s cenou těsně pod šedesát tisíc.

Skokem do cenové hladiny těsně pod padesát tisíc jsou verze označené Hawk E1 a Manitou E1 se středovými motory Bafang. Ty používají větší převodník, mají standardní výkon 250 wattů a pracují s napětím 36 voltů. Proti systémům Bosch mají ale větší kapacitu lithiové baterie, která nabídne až 468 Wh. Odpružení SR Suntour doplňují komponenty SLX, Deore a Alivio.

Apache Hawk 29 E1

Těsně pod čtyřicet tisíc nás zavezou tytéž modely ve verzi E3 vybavené motory 8FUN v zadním náboji, takže jezdec bude mít k dispozici trojpřevodník a devítkovou kazetu. Baterie Samsung v rámu pak zaručí 468 Wh. Cenově ještě níž, konkrétně na částku 35 990 korun, míří stejné varianty s přívlastkem E5 se zadním motorem 8FUN, ovšem pouze 374Wh baterií Samsung v rámu. Nejdostupnější provedení E7 za 32 990 korun má pak stejný motor a baterii, ale nabídne jen osmirychlostní kazetu a lehkou obměnu komponentů.

 

Apache Matto E3

V krosech je členění stejné, tedy v nejvyšší řadě s motory Bosch Performance za 61 990 korun a Active za 57 990 korun, ovšem pod hranici padesát tisíc nás doveze pohon Shimano StePS se 417Wh baterií, a nechybí jeden typ E1 se středovým motorem Bafang ve stejné ceně nebo E3, tedy zadní motor 8FUN za 39 990 korun. Na šestatřicet tisíc sází modely s přívlastkem E5 se zadním motorem 8FUN a 374Wh baterií v nosiči a E7 za necelých třicet tisíc pak při stejném pohonu a baterii nabídnou k tropřevodníku jen sedm pastorků.

Apache Chitto

Nejpočetnější kategorie městských elektrokol překypuje možnostmi výběru a počítá jak se středovým pohonem, tak zadními či předními motory. Nechybí rámy s nízkým nástupem, dvacítková kola či stylovky na cruiser variaci nazvané GAAG. V této kategorii jsou kromě špičkových modelů i cenově dostupné varianty pod dvacet tisíc, takže si vybere úplně každý, a komu to nestačí, pro něj má Apache v záloze ještě elektro-skládačky nebo tříkolku pro invalidní osoby či popeláře.

Apache Gaag

 

(už)

datum: 12.07.15 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign