LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

ABUS CombiFlex 2501

Začneme neobvykle historkou, kterou jsme zažili. Krásná jízda Šumavou. Po dvou hodinách náhle skvělá hospůdka. Vonící párky, k pití …, však víte, … limonáda. Kola opíráme o strom asi deset metrů od nás. Dva z nás si kolo zamykají, lankovým zámkem CombiFlex, jde o kola umístěná navrchu námi opřených kol. Tenké lanko omotají kolem rámů dvou kol, zacvaknou, otočí kódem a usedají k nám na zahrádku hospody. Po hodině výkřik cyklisty z jiné skupinky, že nějaký zmetek chce ukrást kola. Opravdu, pochybná osoba chtěla čapnout vrchní kolo, samozřejmě z naší „hromady“, a ujet na něm. Ale měla smůlu. Nevšimla si tenkého lanka CombiFlexu a sáhla tedy velmi špatně. Kácející se kola udělala hluk. Startujeme, zlodějíčka chytáme, vytáčíme policii a odevzdáváme ho do pout. Kdyby zloděj sáhl pro nezamčené kolo a odjel, asi si toho nikdo nevšimne. Protože, znáte to, ostražitost v hospodě u dobrého jídla klesá s každým lokem a soustem.

 

 

Zámek ABUS CombiFlex je opravdu velmi lehký (50 gramů), s tenkým lankem (1,6 mm) a na první pohled málo bezpečný. Ale v dnešní době, když je možno si koupit opravdu kvalitní kleště, třeba hydraulické, je bezpečný lankový zámek s třeba šestimilimetrovým ocelovým lankem? CombiFlex samozřejmě není vhodný na uzamčení kola někde v kolárně. Je to zámeček, který je opravdu výborné použít třeba při sezení v hospodě s tím, že na kolo občas mrkneme, s přihmouřeným okem kolo opřeme před obchodem. Tady ale opravdu s rozmyslem a opatrně. Nebo jím kolo uzamkneme v autě. Víte, kolik kol se ztratilo z aut třeba po dojetí maratonu, když si majitel odešel na gulášek?  Málo zlodějů kol chodí s vybavením pro překonání zámku. Hodně z nich využívá příležitosti, když vidí nezajištěné kolo. Jakmile narazí na sebemenší překážku, zpravidla ze svého úmyslu ukrást kolo vycouvají. Ale nemusí to být, samozřejmě, pravidlem.

Combiflex je výborný také na uzamčení přilby ke kolu. Můžeme ho využít k připoutání tašky nebo kufru při různých příležitostech. Využijete ho na dětský kočárek a samozřejmě na své lyže opřené ve stojanu před hospodou na vrcholu sjezdovky. S jeho použitím pravděpodobně nepojedete dolů lanovkou.

Zámek je velni malý (8 x 4,5 x 2 cm) a v kapse dresu ho ani neucítíte. Je vybaven třímístným číselným kódem, který si samozřejmě můžete nastavit sami. V našem případě má zámek lanko dlouhé 65 cm, což bohatě stačí na uzamčení dvou kol k sobě. Zámek s touto délkou lanka koupíte za 390 Kč. Za zámky s délkou lanka 85 nebo 120 cm si trochu připlatíte. Zámek je tak malý, že se vám vejde i do brašničky na kole. Nemusíte tak myslet při oblékání před vyjížďkou na to, abyste si zámeček nezapomněli doma.

Zámek ABUS CombiFlex se nám líbí. Na základní zajištění kola zcela postačí. A pokud si ho pořídíte, malá rada na používání. Zamykejte k sobě vždy pokud možno více kol. A nejlépe dole, někde u přehazovačky, aby na první pohled nebylo patrné, že jsou kola zamčena. Pokud vám po kolech sáhne nějaká nenechavá ruka, tak ta hloupá hlava, která tu ruku ovládá, bude překvapena, že kola jsou zamčena. Jako v našem případě.

 

(kany)

datum: 15.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign