LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

3F stylově a funkčně

Domácí 3F do své kolekce pro letošní sezónu přibralo několik vyloženě stylových kousků. Rozměrné velkoplošné zorníky, výrazný rámeček – toto je trend jasně patrný třeba v silničním profipelotonu. U 3F k tomu ale přidali další vychytávky, například vertikálně nastavitelný sklon sklopných nožiček či plně seřizovatelný nánosník, jejž využívají i mnohé další modely shodného výrobce. Každopádně velkoplošné zorníky jsou sice v prvé řadě módní záležitostí, ale přinášejí i celou řadu výhod – od perfektní ochrany našich očí před proudícím vzduchem ve vyšších rychlostech až po větší zorný úhel, kdy nás rámečky prakticky neruší ve výhledu. Novinka s označením 3F Titan  je nabízena v několika variantách, kdy jsme jako první vyzkoušeli verzi s kódovým označením 1861, s atraktivní vnější stříbrno-modrou zrcadlovou úpravou skel HD (High Definition), které zvyšují kontrast a umožňují vidět více detailů ve srovnání s normální barvou zorníků.

 

 

Testované brýle s polykarbonátovými skly a s rámečkem z odolného grilamidu TR-90 svým tvarem přesně zapadají do současných trendů. Ochrana očí je perfektní, přitom úzké štěrbiny na horním i spodním okraji skel celkem funkčně předcházejí nežádoucímu zamlžování, především při pomalejších rychlostech nebo při zastavení v zimě. Leskle šedý rámeček je hodně výrazný a jeho ostře řezané rysy působí atraktivně, hlavně o něm však neví ani náš zrak, a vlastně ani obličej. Jinými slovy, při jízdě rámeček vůbec nevnímáme, takže designový trend v tomto případě rozhodně neznamená menší praktičnost, spíše naopak. Usazení na obličeji je hodně jisté a brýle se v tomto ohledu snaží být co nejuniverzálnější, neboť dobře sedí na užším, ale i o něco širším obličeji. To zdaleka vždy nebývá pravidlem, takže v tomto směru pro 3F palec nahoru. Stavitelný nánosník je dnes u kvalitních brýlí již poměrně častým prvkem a možnost přesného doladění sklonu pryžových dosedacích ploch i zde vítáme.

Již zmíněné sklopné nožičky (bočnice) s jemným doladěním sklonu mohou znít jako něco nadbytečného, ale není tomu tak. Především u brýlí s podobně rozměrnou plochou skel je o to důležitější, abychom měli okolo rámečku nahoře i dole alespoň minimum prostoru, tedy abychom si naladili předsazení rámečku vůči čelu nebo lícním kostem. Právě v tom nám maximálně pomohou stavitelné bočnice, a to v pěti pozicích s jemnou, ale současně velmi jistou indexací. V reálu to funguje bezvadně a zdánlivý detail ještě výrazně navyšuje univerzalitu testovaného modelu, neboť si jej může každý naladit přesně dle svých preferencí. Například na běžkách jsme si oblíbili, když jsme si sklon rámečku/zorníků nastavili tak, že jsme dole pod brýlemi měli před lícními kostmi o něco více prostoru, na kole jsme pak dali přednost rovnoměrnému předsazení rámečku vůči obličeji. Usazení na hlavě dále zlepšuje poměrně výrazné zahnutí nožiček, doplněných o protiskluzové pryžové inzerty.

Kouřové zabarvení skel do šedo-modra bylo hodně příjemné především za slunečného počasí, ale ani zatažená obloha ničemu nevadila – byť v takovém případě bychom už sáhli po fotochromatickém, tedy „samozabarvovacím“ provedení shodného modelu. Zrcadlová vrstva je další z atraktivních prvků, ale jejím hlavním úkolem je snížení únavy očí za ostrého slunce, což v praxi funguje. Módnost či atraktivnost se tedy nemusí vylučovat s dokonalou funkcí.

Brýle jsou dodávány s pevným pouzdrem a náhradním čirým zorníkem.

Cena modelu 3F Titan 1861 je 999 Kč.

 

Brýle 3F dodává na náš trh www.3fvision.cz

(kad)

datum: 20.09.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign