Pláště značky Challenge, jež na náš trh dodává společnost Vokolek-Import, jsou vyhlášené především mezi silničáři – závodníky. Modely Elite Open, Strada či Paris-Roubaix patří k tomu vůbec nejlepšímu, co si mohou odpůrci galusek obout na své ráfky, přičemž svými jízdními vlastnostmi i parametry jsou právě tyto pláště s galuskami podle mnoha jezdců srovnatelné. Což je mimo jiné zásluha i pečlivé ruční výroby a vysoké hodnoty TPI. Značka Challenge však neprodukuje pouze silniční pláště, ale i cyklokrosové obutí, což dokládají například pláště Grifo Plus nebo Gravel Grinder Plus. Ty mohou sloužit primárně jako tréninkové, ale skvěle se hodí také na krosové, eventuálně na trekingové kolo.
První z představovaných plášťů, nazvaný Grifo Plus, je se svým nepřehlédnutelným vzorkem cyklokrosovou klasikou, nabízející velmi dobrý záběr i v rozmočeném terénu. Hustota námi prezentované verze s cenovkou 740 korun je 60 TPI, ovšem v nabídce je samozřejmě i čistě závodní varianta se shodným vzorkem - tedy galuska s hustotou pletení 300 TPI, vážící v šířce 33 mm skvělých 355 gramů. Jedná se o obutí cyklokrosových šampionů, kdy dezén nabídne nejen již zmíněný optimální záběr, ale díky svému členění i velmi dobrou „samočisticí“ schopnost. Stejně vysoké výstupky po celém středu běhounu pak zaručí jistotu při naklopení do zatáčky, kdy nemá obutí tendenci se na tvrdém povrchu „žmoulat“.
Nyní už ale k plášti Gravel Grinder Plus, který je konstrukčně shodný se základní verzí předchozího modelu Grifo Plus. Pouze je o něco širší, konkrétně 38 milimetrů, ovšem hustota pletení 60 TPI je totožná jako u předešlé základní verze. Plášť s cenovkou 790 korun však není koncipován jako čistě cyklokrosový, ale měl by nabídnout podstatně větší univerzalitu běžným uživatelům. Samozřejmě je použitelný jako tréninkový rovněž pro suchý povrch cyklokrosových tratí, ale jeho primární cílovou skupinou jsou uživatelé sportovních krosových kol vyšší kategorie. Těm nabídne skvělé odvalování na tvrdém povrchu, tedy asfaltu, a dostatečnou jistotu v lehčím terénu, samozřejmě primárně za sucha. Jemná mřížka středu běhounu a o něco větší výstupky po jeho krajích jsou zkrátka ideálním „obojživelníkem“, který se dokáže v suchém prostředí velmi dobře zakousnout do podkladu i při náklonu. Je proto vhodný na standardní lesní a polní cesty, stejně jako na nekvalitní, či naopak kvalitní asfalt. Hmotnost pláště 395 gramů patří rozhodně k tomu nejlepšímu ve své kategorii. Na jakoukoli drátovou patku u Challenge zapomeňte, a to i v případě základnějších modelů plášťů - standardem je vždy skládací kevlarové provedení.
Více najdete na www.vokolek-import.cz
(kad)
Nadpis zní skoro jako čistič bot, jenže v tomhle případě se nejedná o osobu vykonávající určitou činnost, ale prostředek Dirtwash Disc…
Při huštění kola se ti preciznější spoléhají na přesné údaje na manometru dílenské pumpy, a ti praktičtěji zaměření vše řeší jen stiskem…