deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Zlatý voči od Bluegrass

Zlatý voči od Bluegrass

Je to celkem logické, že se některé značky u svých produktů rozhodnou jít trochu odlišnou cestou při navrhování produktů určených náročnějšímu nasazení. Campagnollo má svoji bikovou odnož Fulcrum a snad je to typické právě pro Italy, že dalším zastáncem téhož je MET a jejich sjezdovo-endurová značka Bluegrass. Právě Bluegrass je zaměřená na integrální přilby, sjezdové chrániče nebo rukavice a novinkou v její nabídce je speciální enduro přilba Bluegrass Golden Eyes HES, která svým tvarem respektuje požadavky nejmladší a stále populárnější bikové disciplíny.

Začněme rovnou od konce zkratkou HES (Homothetic Embedded Skeleton), což je provedení skořepiny schopné rozložit náraz z jednoho místa kompletně na celou skořepinu. V praxi jsme to raději nezkoušeli, při silném stisku rukama byla jasně cítit perfektní tuhost celku, ale zaměřili jsme se na usazení na hlavě, ventilaci a další důležité funkce.

V první řadě je to usazení na hlavě, které je díky výrazné hloubce, vzadu výškově stavitelné celoobvodové čelence a jednoduchému stahovacímu kolečku naprosto bez připomínek. Gelová výstelka na čele by měla nabídnout delší životnost, nám i přesto, že dáváme přednost klasice, poskytla celkem komfortní pocit. Popruhy jsou upevněné přímo ve spodním lemu a jejich dvojité provedení s ventilačním žebrováním bude v horkých dnech přínosem. To třináctka ventilačních otvorů nenabídne takový luxus ochlazení povrchu hlavy a je znát, že zde byl kladen důraz hlavně na ochranu a odolnost před komfortem chlazení. Ovšem nic, co by bylo pro enduro přilby netypické.

Dlouhý plastový štítek s jednoduchým polohováním opravdu nedovolí dívat se před sebe ze sedla trail biku se sportovním posedem, ale jasně vyžaduje vzpřímený enduro posed. Houževnatý plast byl celkem poddajný, takže v případě pádu by nemuselo dojít hned k poškození. Plastový klips na pásek sjezdových brýlí vzadu je užitečný doplněk, ale lze žít i bez něho. Naopak reflexní samolepky po obou jeho stranách rozhodně vítáme. Pokud bychom chtěli trochu rýpat, líbilo by se nám přetažení skořepiny na spodním okraji až dovnitř, ale jinak nemáme ke konstrukci výtek. Cena pak odpovídá zpracování a zajímavému designu.

Zmíněné usazení na hlavě bylo za jízdy nekompromisně stabilní, výška hrany na čele pak plně korespondovala s použitím motokrosových brýlí. Škoda jen, že nelze štítek vyhnout víc nahoru, pro jejich převoz na čele. Stahovací kolečko vzadu neprotestuje ani proti zimním rukavicím, takže celkový dojem z této 375g přilby byl vzhledem k jejímu určení naprosto bez připomínek. Kdo si rád pořizuje ze svých jízd videa, určitě jej potěší držák na Go-Pro, který je součástí balení.

(už)

 

 

datum: 26.04.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign