Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Zeštíhlení osy

FSA BB-M3 MTB

Norem pro středové osy a středová pouzdra se v posledních letech vyrojilo hned několik. Pro rámy se středovým pouzdrem BB-30, které má velký průměr a ložiska osy jsou do něho usazena přímo, nelze pořídit nic jiného než kliky s osou průměru 30 mm pro tento rozměr. Alespoň tak to původně výrobci rámů s tímto provedením středu zamýšleli.

FSA BB-M3 MTB

Jenže cyklisté nemají rádi monopoly ani unifikovaná řešení. Ne každému totiž sedí k jeho vysněnému rámu kliky, které mu tam namontoval výrobce, protože jsou se středovým pouzdrem kompatibilní.

Kdo vlastní rám se středovým pouzdrem BB-30 a chce si pořídit kliky se slabší integrovanou osou o průměru 24 mm, tedy například FSA nebo Shimano, musí použít speciální redukci. Tu dodává firma FSA pod označením BB-M3 MTB, jde o dvojici misek středového složení, které vnějšími rozměry pasují do středového pouzdra BB-30, kam se nalisují stejně jako předtím samotná ložiska.

Pozor ovšem při montáži, pravá miska je vyšší, protože supluje dvě podložky, které se běžně vkládají pod šroubovací misky středového složení na straně převodníků. Každá z misek je ovšem označena písmenem L nebo R, takže bychom se neměli splést.

Součástí obou dílů už jsou z vnějšku i zevnitř utěsněná ložiska středového složení, stejná jako u provedení MegaExo nebo Hollow Tech II, takže už jen stačí nasadit kliku s osou, nasunout a dotáhnout druhou kliku a můžeme vyrazit na našem rámu s velkým středovým pouzdrem na jiných klikách. Hmotnost těchto misek s ložisky je 87 gramů a cena přibližně 980 korun.

(už)

datum: 25.07.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign