Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Zdravá kaše , Penco Pelupa fitness (test)

Snadno stravitelná snídaně nebo jídlo před výkonem jsou důležité jak pro dodání energie, tak pro minimální zátěž trávícího ústrojí. Ideální jsou tedy různé kaše s vysokým obsahem vlákniny, sacharidů, případně obohacené o vitamíny a další složky.

Posnídali jsme tedy několikrát novinku domácí značky Penco, instantní kaši Pelupa Fitness, vyrobenou na bázi rýže a kukuřice. Jejím základem je instantní celozrnná rýže a kukuřičná mouka v poměru 3:1 a směs navíc neobsahuje cukr, ale je slazena Stévií. To je rostlina (Stévie Sladká), která se pro vysokou sladivost používá jako přírodní náhražka cukru, protože je nekalorická a navíc je vhodná i pro diabetiky. Směs obsahuje také množství vitamínů a vyšší podíl bílkovin pro růst a ochranu svalů. Dále pak železo v organické formě, jehož množství v jedné dávce kaše by mělo pokrýt přibližně 70 % denní spotřeby. Samozřejmostí je absence umělých barviv, konzervačních látek a ochucovadel.

Vyzkoušeli jsme 250g balení v uzavíratelném sáčku, z něhož lze připravit pět až deset porcí. Šest polévkových lžic (50 g) stačí rozmíchat v misce s mlékem nebo vodou a kaše je hotová. Jemný prášek docela rád dělal v teplé vodě i mléce menší hrudky, takže je třeba pořádně to rozmíchat, nejlépe nějakou metličkou. Každopádně hustší verze plně nahradí běžnou kaši z jemných ovesných vloček, ovšem toto provedení je díky jemnému prášku lépe poživatelné. Přirozená chuť surovin díky většímu množství rýže lehce připomíná kdysi oblíbené neslazené burizony, ale kdo si chce kaši osladit nebo ochutit, není to problém. Třeba kakao nebo trocha medu či javorového sirupu jí dodala zajímavý nádech.

Výrobce nedoporučuje překračovat denní dávkování, což jsme v úmyslu neměli. Žaludek se po jídle cítil plný, ale ne těžký a nedocházelo k nějakému nadýmání či nepříjemným zažívacím obtížím, takže Pelupa Fitness – schváleno. Dodejme ještě nutriční hodnoty, které jsou 1585 kJ a 375 kcal na 100 gramů výrobku. Co se týče složení, dominují sacharidy, bílkoviny, cukry a vláknina, ovšem nechybí sůl a malé množství tuků. Vegani pozor, výrobek obsahuje syrovátkový proteinový koncentrát. Cena 250g balení v sáčku je 139 korun, ale výhodnější je 1750g plastová dóza za 659 korun. Tak dobrou chuť!

(už)

 

datum: 24.06.18 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign