deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Zamkněte si kolo kódem

ABUS 1385/110

ABUS 1385/110Možná jste si už i vy zvykli, že ABUS je neskutečným synonymem kvality. Jak jinak by tomu mělo být vpřípadě zabezpečovací techniky a zařízení, a to i vpřípadě nejrůznějších uzamykacích systémů, které ABUS nabízí.

Možná vás nikdy nenapadlo, že máte doma drahé kolo, na které jste třeba dlouho šetřili chozením po brigádách, případně smutným koulením očí po nějaké apanáži u prarodičů. Kolo máte, ale napadlo vás, že o něj můžete přijít, a to vněkolika vteřinách? Déle to někdy netrvá, protože nechat kolo vzamčeném autě, na balkóně, opřené v garáži a nijak ho nezajistit je doslova cesta kdalšímu zdlouhavému šetření, pokud vám kolo někdo ukradne. Ani netušíte, jak je snadné na takový balkon vylézt, nebo dveře od garáže vykopnout. A pro zkušeného je otevření auta hračka.

Můžete se tomu ale vyhnout tak, že si pořídíte kvalitní zajištění, které je obtížné překonat, a to většinou pouze se speciálním nářadím nebo dokonce jen srozbrusem. Takovou eventualitou by mohl být řetězový zámek ABUS 1385/110. Zámek disponuje sčtyřhrannými řetězovými oky o síle 7 mm. Řetěz je samozřejmě vyroben ze speciální tvrzené oceli. Uzamykací systém tvoří zámek snastavitelným čtyřmístným kódem. Pokud vám zbylo vhlavě něco zhodin kombinatoriky, můžete si spočítat, kolik číselných kombinací je potřeba vystřídat, než by se někomu, kdo kód nezná, podařilo zámek rozkódovat. My si to spočítali naprosto přesně. Výsledek zní: HODNĚ. Kód si může nastavit každý samozřejmě sám. Je to jednoduché. Zámek se rozpojí, zamačknou se červená tlačítka a zámek se přetočí na číselnou kombinaci, kterou jsme si vymysleli. Tlačítka se uvolní a je to. Zámek si můžete koupit vdélkách 100 nebo 110 cm. Samozřejmě je výhodnější si koupit zámek delší. I estéti si přijdou na své, neboť tkanina, kterou je řetěz potažen se dodává vbarvě černé, modré, hnědé a růžové. Zámek váží 1 380g, není tedy určen na to, abyste ho vozili na kole. Službu vám ale rozhodně udělá tam, kde kolo necháváte přes noc. Výborný je třeba ve společných kolárnách vpenzionech, kam má přístup každý rekreant, a kde by se klidně mohla pohybovat nějaká závadová osoba. Vás ale, jako majitele ABUSu, nepřekvapí. Protože vy jste „Vždy připraven“.

(kany)

datum: 19.08.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign