Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Zámek Abus Colombo

Zámek Citadel Colombo 590

Nezadržitelně a neúprosně se blíží to pravé počasí, kdy konečně sednete na své kolo, které také netrpělivě očekává příchod toho pravého léta. Léta, které vás posadí do sedla, a vy konečně můžete vyrazit na svůj oblíbený okruh. Také se ale nezadržitelně blíží doba, na kterou čekají nejrůznější zlodějíčkové. A možná čekají i na vaše kolo, až si ho opřete před hospodou.

Trochu v klidu můžete být v případě, že si pořídíte kvalitní zámek na kolo, třeba právě spirálový Citadel (Citadel patří pod firmu Abus) Colombo 590. Tento kvalitní výrobek s velmi silným flexibilním kabelem, který uvnitř skrývá dostatečně tlusté ocelové lanko (12 mm). Vlastně ne lanko, ale lano. Jak už to u těchto výrobků bývá zvykem, zámek disponuje vynikajícím uzamykacím systémem s oboustranným klíčem (2 ks). Ten je chráněn proti odvrtání a vyplanžetování. V příslušenství zámku je i držák na kolo, pokud byste zatoužili dávat ho na odiv kolemjedoucím, případně kolempopíjejícím v hospodě. Upevnit ho lze na rámy o průměru 25 až 33 mm.

abuszamek

Zámek se dodává v dostatečné délce 180 cm. Takže při uzamykání kola ke kandelábru nebo k vedle opřenému jinému kolo, můžete colomba provléknout nejen rámem, ale i skrz přední a zadní kolo. To bývá výhodné, neboť zloděj, vzrušený svým pochybným uměním, když zjistí, že má před sebou překážku, často čapne alespoň přední nebo zadní kolo, aby domů nepřišel s prázdnou, a nakrmil tak své touhy, protože touha je zázrak.....  S colombem tak má smůlu. Zázraky se nedějí. Musí se spokojit případně jen s cyklocomputerem nebo brašničkou. Ale chytrý cyklista si i tento žádaný sortiment raději sundá. Prevence především.

Citadel dodává na trh i jiné spirálové zámky. Například Colombo 585 s automatickým uzamykáním zámku, pouze zacvaknutím nebo extra silný model Moscow 570 se čtyřmístným číselným kódem místo klíče. Je vidět, že vývojáři Citadelu jsou znalci mnoha prostředí, když dokážou zřejmě trefně své výrobky pojmenovávat podle síly lanka.

Citadel Colombo 590 zakoupíte v prodejnách za cca 350 Kč.

Odkaz na stránky dovozce: www.abus.cz

(kany)

datum: 29.06.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign