Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Začínají ochranáři více chápat cyklisty?

Od 1. července je povolen vjezd cyklistů od Výrovky na Luční boudu. Nesmyslný zákaz vjíždět do těchto partií po asfaltové cestě tak skončil a konečně bude cyklista mít také nárok oficiálně vjíždět i tam, kde jsme mohli vidět občas i automobil s jakýmsi „zaplaceným povolením“. Případně po stejné cestě v zimě brázdit rolby, devastující kleč, naplněné návštěvníky podivných hudebních vystoupení na Luční boudě. Konečně snad ochranáři přicházejí na to, že v horách se pohybuje v některých místech pomalu více cyklistů než pěších turistů a to bude potřeba do budoucna respektovat. Od 15. července se navíc otevírá pro cyklisty cesta ze Zlatého návrší k Labské boudě.

Jestliže v titulku píšeme, že ochranáři začínají chápat cyklisty, to samé, ve větší míře, platí o nás, o cyklistech. I my musíme chápat kudy jezdíme a že nejsme na cestách sami. Pokud se do těchto, nově otevřených končin, na kole vypravíte, respektujte důsledně podmínky KRNAPu a mějte ohled na pěší turisty. Cesty nejsou jen pro nás, rychlejší, ale pro všechny. Uvědomte si, že třeba od kapličky k Výrovce nebo k Luční boudě je opravdu padák a nikdo nestojí o to, aby se tam kdokoliv na kole předváděl. Buďme vděčni za to, že cesty se pro nás otevírají a udělejme svým chováním vše pro to, aby toto povolení byla jen první vlaštovka.

Text z oficiálních stránek KRNAPu:

Dne 1. července začíná zkušební provoz cyklistů na Luční boudu. Odbor státní správy Správy Krkonošského národního parku také připravuje povolení vjezdu cyklistů na Labskou boudu. Provoz na zkušební dobu jednoho roku bude zahájen 15. července 2008.   

Jak Správa Krkonošského národního parku již avizovala, začátkem měsíce července je zahájen provoz cyklistů v úseku Výrovka-Luční bouda. Od 15. července Správa KRNAP povoluje roční zkušební provoz po asfaltové zásobovací cestě ze Zlatého návrší k Labské boudě. Také zde bude připraven prostor pro uschování kol. Pracovníci terénní služby  trasu označí do 15. července. Pro zmiňované trasy jsme připravili informační tabule s upřesněním podmínek provozu a textem:
Vážení cyklisté, projíždíte I. zónou národního parku. Zdejší cenný ekosystém trpí nejen přímým poškozením, ale i vlivem vysoké návštěvnosti. Proto jezděte tiše, opatrně a ohleduplně k pěším turistům. Rychlostní testy své fyzické zdatnosti ponechte na méně frekventované úseky. Přestože komunikace, po níž jedete, je asfaltová, prochází z přírodovědného hlediska nejcennějším územím Krkonoš. Unikátní ekosystém nacházející se v bezprostředním okolí cesty je nesmírně citlivý na jakékoli narušení. Opatrnou a ohleduplnou jízdou mu sice neuškodíte, jsou-li však ostatní návštěvníci nuceni před vámi uskakovat mimo cestu, k jeho poškození dochází. Než se vydáte dále, uvědomte si prosím, že tato cyklotrasa končí na Luční boudě/Labské boudě bez možnosti pokračovat dále a musíte se po ní vrátit zpět.

Prosíme vás, abyste při vjezdu na tuto cestu respektovali následující pravidla:

  • Vjezd je povolen pouze sezónně v období bez jakýchkoliv zbytků sněhové pokrývky
  • Vjezd je časově omezen od 9 do 17 hodin z důvodu zachování ranního a podvečerního klidu pro živočichy
  • Respektujte prosím zákazy vjezdu dále od Luční boudy/Labské boudy a pro návrat použijte stejnou trasu
  • Plánujete-li pokračovat od Luční boudy/Labské boudy dále, využijte prosím úschovny kol k tomuto účelu zřízené
  • Berte prosím ohled na ostatní, zejména pěší návštěvníky tak, abyste je svou jízdou neohrozili a nenutili je uhýbat mimo cestu


Bližší informace:
Alena Machačová, mluvčí Správy KRNAP
tel.: 737 272 557, e-mail: mluvci@krnap.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

datum: 02.07.08 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign