Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Záchrana od XLC

Záchrana od XLC

Kolekce hustilek značky XLC zahrnuje výkonné typy, malá i velká provedení nebo dílenské kousky. Hustilka XLC Road PU-R01 patří svými rozměry i výkonem k těm menším velikostí i výkonem, ovšem na druhou stranu nabídne velký komfort obsluhy.

Hliníkové tělo i vnitřní pístnice mají plastové uzávěry a hlavně výklopnou hliníkovou rukojeť s plastovým základem. Ta se jednoduše pro převoz v držáku na rámu zajistí zasunutím do těla, kde zapadne do plastového osazení, takže nemůže samovolně povyjet. Pro huštění pak stačí rukojeť jednoduše vyklopit a vše funguje velice prakticky. Vzhledem k jednoduchému provedení s tenkým pístem je hustilka určená jen silničním kolům a popravdě tomu odpovídá i její výkon. Maximálně totiž zvládne 100 PSI a i silniční plášť s ní zabere při nafoukání na maximum téměř minutu. Pístnice sice díky průměru neklade velký odpor, ale jednopístové provedení prostě nenabídne takový výkon jako vyspělejší modely. Rovněž provedení koncovky pouze na galuskový ventilek trochu omezuje, ale je to prostě silniční speciál, takže univerzalita zde nebyla prioritou. Hmotnost 85 gramů je celkem slušná hodnota, cena 345 korun pak odpovídá zpracování a samozřejmostí je plastový držák pod košík pro převoz na rámu. Tato hustilka tedy určitě nebude nástrojem pro časté použití, ale pokud dojde na defekt, díky pohodlné obsluze nebude svého majitele i přes nižší výkon znervózňovat nutností hledat neustále optimální úchop.

(už)

datum: 03.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign