Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Za deset kilo dostane Authora za 35.000 Kč

AKTUALIZACE

Sledujte Tomášův pokus o zhubnutí

Přinášíme vám již třetí Tomášovo hlášení o svých sportovních aktivitách a především složení jeho jídelníčku.

Podívejte se, jak si vedl ve čtrnáctidenním cyklu od 11. října ZDE

 

 


Tomáš začal druhý týden hubnutí. Jak jistě víte, pokud zhubne za tři měsíce o deset kilogramů, dostane od sponzora soutěže kolo Author v hodnotě 35.000 Kč.

A jak si zatím vede? Tomáš nám opět poslal hlášení o své stravě a sportovnání za období 28.9. až 11.10. I tentokrát se mu dařilo a jeho celkový měsíční úbytek hmotnosti je skvělých šest kilogramů. Jak ale sám říká, je to pořád těžší. Současný denní úbytek se pohybuje kolem 10 dekagramů denně. Může za to samozřejmě absolutní změna stravy, kdy řízky vystřídala zelenina, vypečenou krkovičku kuřecí nebo králičí maso a k svačině si nedá tatranku nebo čokoládu, ale jablko. Dokonce se v jeho jídelníčku objevuje rýžová nebo mléčná kaše, což by ho dříve ani nenapadlo. V oblibě má zapečenou mozzarellu s rajskými jablky. Pečivu se nevyhýbá, ale když už, tak málo a cereální chléb. Na bílé pečivo evidentně zapomněl. Na kolo usedá přibližně třikrát až pětkrát do týdne. Jeho kilometrové dávky se pohybují od třiceti do padesáti kilometrů. Zahájil také zimní plaveckou sezónu. Občas posiluje. I když má ještě na zhubnutí o čtyři kilogramy dva měsíce, zatím vyhráno nemá. Každý ví, že z počátku je hubnutí snadné a časem se to začne pořádně zajídat a tělo začne toužit po stravě, jakou dostávalo před experimentem. Ale držme Tomášovi palce.

 

Otevřete si Tomášův další přehled jídelníčku ZDE

 

 


 

Mít nadváhu ještě neznamená nejezdit na kole. Kolo je pro tento hendikep mnohých krásný sport. Člověk s nadváhou moc běhat nemůže, zničí si kolena. Do bazénu se musí dojíždět a v posilovně zhubne leda tehdy, když si vezmete osobního trenéra, protože bez jeho vedení budete cvičit špatně. Ale kolo je doslova ideál pro hubené i tlusté.  Jejich pohyb na dvou kolech se liší jen rychlostí a délkou dojezdu. Ale jedou všichni.

S vyšší hmotností se potýká kde kdo. Kdekdo si také slibuje, že rozhodně začne hubnout. Ale jde to těžko. Chce to nějakou motivaci. Pro někoho je motivací vážné onemocnění, pro někoho mladá milenka. A pro někoho to může být i zisk krásného kola.

Není to poprvé, co Cykloservis vypsal jakési „výběrové řízení“ do soutěže, jejíž cílem je nejen značné snížení hmotnosti vybraného člověka, ale pro něj především drahé kolo. Výběr jsme zahájili prostřednictvím našich webových stránek www.cykl.cz a přes sociální sítě. Potřebovali jsme soutěžícího s ideální vyšší hmotností, cyklistu, komunikativního a především odhodlaného snížit svou váhu během tří měsíců o deset kilo. Chceme, aby on, sponzor soutěže AUTHOR i naše redakce ukázala, že když se člověk do hubnutí opravdu opře, má motivaci a morálku, zhubnout dokáže. Deset kilo za tři měsíce je celkem optimální úbytek váhy, aby to člověka nijak nepoškodilo. Když si to přepočítáte, je to něco přes tři kila měsíčně, o něco víc jak deset deka za den. To se celkem dá, ale dokážete se k tomu odhodlat a i po týdnu odříkání obcházet kolečko uheráku nebo přestat vnímat vůni svíčkové? Bývá to peklo. Je jasné, že musíte nejen přidat na pohybu, ale i zredukovat jídelníček. A změnit jídelníček nejsou žádné čáry máry. Mnohé víte sami (ale celý život to nedodržujete), hodně se dočtete na internetu. Ani k tomu nepotřebujete pochybného výživového poradce, který před tím absolvoval pouhý měsíční dálkový kurz.

Dva měsíce nám chodily přihlášky do soutěže. Na začátku září jsme rozhodli. Vybrali jsme Tomáše. Je mu 42 let a žije u Nymburka. Jako programátor na volné noze, pracující z domova, má tedy všechny předpoklady k tomu, aby jeho váha šla neudržitelně nahoru. Vždyť lednička je od počítače tak blízko. A navíc říká, že s každým dítětem jde váha chlapa o deset kilo nahoru. A on má děti dvě. Je samozřejmě cyklista. Od malička je to jeho sport číslo jedna, i když nikdy nezávodil. Ale závodit není podmínka k tomu, aby se člověk cítil cyklistou. Na kolo si sedne, jak to čas dovolí, většinou dvakrát až třikrát týdně a délka vyjížďky na horském kole je do 40 kilometrů. Prostě průměrný cyklista, který ovšem neváhá jezdit s kamarády na test festy. Ne aby si kolo vybrali, ale aby si zajezdili na kolech, která se jim líbí. Na naši otázku, jak se stravuje, se usmívá: “Stravuju se samozřejmě blbě. Třikrát až čtyřikrát týdně si sjedu z domova do hospody na oběd. Jím samozřejmě vše. Řízečky, omáčky … Nejhorší je, že mám rád sladké. Nedokáži sníst třeba jen jeden dílek čokolády. Jak ji rozbalím, jde do mě celá. Třeba se zvednu, jdu do špajzu a ukrojím si jen půlku tatranky. Tu půlku ale sním už cestou k počítači a tak se otočím a jdu tu druhou půlku dorazit. Jakmile manželka upeče, tak to je jasné, co bude následovat když si sednu k pekáči. Vím, že to dělám vše špatně, ale kolik nás takových je? Asi hodně“.

Tomáše jsme si samozřejmě pozvali do redakce na převážení, abychom zjistili jeho startovací váhu. Digitální ukazatel se zastavil na hmotnosti 103,5 kg. „Ale měl jsem už přes sto deset“, říkal Tomáš provinile při pohledu na tu sto trojku. V každém případě mu rodina bude při jeho hubnutí pomáhat. Vždyť kolo Author Epoque 1.0 v hodnotě 35.000 Kč si rezervoval už dopředu jeho syn. Tak svému tátovi věří. I manželka se rozhodla, že nechá prázdný špajz a upečené koláče a buchty bude před ním schovávat. Uvidíme, jestli se to Tomášovi podaří. Soutěž jsme pořádali již dvakrát.  Zatím oba dva předcházející soutěžící podmínku dodrželi a kolo získali. V každém případě budeme Tomáše pečlivě sledovat. K jeho povinnostem je každý den pečlivě zaznamenávat svůj jídelníček, hmotnost ráno a večer a veškeré sportovní aktivity. S těmi budeme vás, naše čtenáře, seznamovat nejen na stránkách Cykloservisu, ale i v podrobných tabulkách na našich stránkách www.cykl.cz. Můžete se tedy nechat inspirovat (vy, kteří jste na tom podobně), sledovat Tomášův jídelníček, sportování a jeho úbytek váhy. Tomáš začal soutěžit 14. září. Jeho konečná váha 14. prosince, kdy si ho zase převážíme, tedy musí být maximálně 93,5 kg. Dokáže to? Myslíme si, že ano. A jak nám při odchodu sám říkal:“Nechci zůstat jen u těch deseti kil. Chci ještě víc. Rozhodně bych se ale asi do toho bez vaší soutěže a vidiny krásného kola Author nepustil“.

Jak si Tomáš vedl od 14.9 do 27.9

Tomáš začal s hubnutím 14. září odpoledne po převážení u nás v redakci. V prvním čtrnáctidenním hlášením, které nám bude pravidelně zasílat, je patrné, že dramaticky změnil jídelníček a začal více sportovat. Samozřejmě především jezdit na kole. Poslední milovanou Kofilu si dal v den zahájení. V jeho jídelníčku se najednou místo omáček a řízků začínají objevovat jablka k svačině, zdravé sýry, velmi často k obědu jako příloha rýže. Tak trochu utrpením byl víkendový výjezd s kamarády na hory, kde provozovali pěší turistiku. Asi tušíte, jak na tokovém „zájezdu“ vypadají večery. Neubránil se kýtě na grilu, ale alespoň bez chleba. I přes tento svůj prohřešek proti plánovanému jídelníčku však během čtrnácti dnů dokázal zhubnout o příjemných 2,8 Kg. Nástup má tedy velmi dobrý, ale sám tuší, že s postupem času to nebude taková legrace. Ale věříme mu.

Sledujte Tomášův jídelníček, sportovní činnost a každodenní hmotnost

1. Tomášovo hlášení za období 14.9. až 27.9.2016 ZDE

 

(kany)

 

 

 

 

datum: 17.11.15 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign