deluxe-cycling

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Yeti spatřen v Karlíně!

Kompletní modelová řada legendární značky Yeti z coloradského Goldenu je nově k vidění ve specializovaném showroomu, který v Sokolovské ulici 409/120 v Praze - Karlíně otevřela firma ZOOKEE, tradiční dovozce Yeti do České republiky. Přímo na tramvajové zastávce Urxova se tu fanouškům nabízí prostor pro prohlídku, osahání a projetí těchto karbonových krasavců, kteří bezesporu patří k tomu absolutně nejlepšímu, co může cyklista osedlat. Nabídka kol samotných je doplněna o výběr ze sortimentu komponentů a doplňků značek Topeak, Ergon a Race Face. Prodejnu je možné navštívit standardně ve všední dny mezi devátou a šestou večerní, po dohodě i v jiném čase. Základním mottem prodejny je individuální přístup, který si Yeti bezpochyby zaslouží.

Přesně na téhle adrese jsme si před koncem roku půjčovali i my testovačku SB 4.5, jejíž test jste mohli najít v prvním letošním vydání. Nedalo nám to a vyzpovídali jsme šéfa těchto prostor, Ing.arch. Zdeňka Šimoníka.

Zdeňku, proč ne Yeti v klasické bikové prodejně?

Tohle už tu vlastně bylo, ale Yeti je natolik specifická a samozřejmě drahá značka, že nelze postavit plnohodnotnou prodejnu jen na ní. A nacpat prodejnu koly, co budou tvořit hlavní obrat, a Yeti vystavit jako image značku někam do pozadí, by taky byla škoda.

Takhle to ale je jenom o Yeti?!

V podstatě jsem si tím prošel a kultura prodeje těchto kol je trochu jinde. Když už máš chuť dát třeba čtvrt milionu za špičkově osazený model nebo prostě „jenom“ sto tisíc za rám, nepřijdeš si do prodejny s penězi, nevezmeš zboží a neodejdeš. Je to o přátelském posezení, setkání se třeba na domluvené testovací vyjížďce a postupně se k takovému kolu propracováváš, abys měl přesně ten model, který ti bude sedět. Na tohle všechno mám čas i během mojí práce, takže hned vedle showroomu máme architektonické studio, kde tvořím, a jakmile jsem s někým domluvený na prohlídce vystavených modelů Yeti, případně servisu prodaného kola, můžu pohodlně přejít a věnovat se tomuhle svému koníčku.Obchod pouze s Yeti, ano, ale na tomhle principu, bez nutnosti věnovat se další značce kol. Za Yeti je člověk ochotný přijet sem třeba z Ostravy, protože vůči ceně kola jsou náklady na cestu za jeho vyzkoušením či rovnou pořízením doslova zanedbatelné.

Jaký je typický Yeti zákazník?

Hlavně je to nadšenec, který ví, co chce a hlavně chce většinou to nejlepší. Neznamená to tedy, že by řešil nejlevnější provedení modelu a ještě nějaké škrty, naopak chce lehké výplety, namísto běžných značek brzd, třeba luxusní Hope a podobně. To kolo je bonbónek a individuálním přístupem jsme schopni naladit přesně jeho chuť.

Kolekce samozřejmě zahrnuje i modely v základním provedení za 150 tisíc korun, kde jsou všechny špičkové technologie rámu a odpružení, ale samozřejmě je na nich cenově dostupnější osazení. Tahle kola pak zajímají hlavně ty, kdo chtějí technologii Yeti, jízdní vlastnosti a další benefity, ale nepotřebují utrácet za luxusní komponenty. Vystavujeme modely s různým zdvihem, průměry kol, geometrií a všechny tyhle drobné odlišnosti je potřeba vidět na jednom místě, pokud zákazník neví úplně přesně, co chce. Přijde pro sedmadvacítku, a nakonec se lépe sžije s devětadvacítkou a naopak. Když to budeme všem jen popisovat nebo to inzerovat, nemůže to nahradit praktickou zkušenost, což může být i pár desítek metrů jízdy venku nebo právě společná testovací vyjížďka.

Nebojí se zákazníci systému Switch Infinity, co se servisovatelnosti týče?

Občas přijde někdo se starším modelem, ještě se systémem excentrického uložení čepu v dílu s ložiskem. Právě ten byl na opotřebení náchylnější, a tudíž vzniklo aktuální řešení s dvojicí kluzáků. Ty mají vlastní maznice, což prodlužuje životnost, a v podstatě s tím nemáme problém, co se týče poruchovosti. Naopak je to odolnější řešení, ale samozřejmě máme náhradní díly, jako ložiska a další součásti systému. Možná i právě tenhle systém je tím, proč zákazník sáhne zrovna pro Yeti.

Přejeme tedy hodně spokojených návštěvníků a hlavně nových majitelů Yeti.

(už)

 

 

 

Yeti showroom Praha

Sokolovská 409/120

Praha 8 - Karlín

 

Po - pá 9:00 až 18:00

vždy prosíme po ohlášení telefonem, nebo e-mailem

 

Ing.arch. Zdeněk Šimoník

776130178

zdenek@yetibikes.cz

 

datum: 12.07.18 - kategorie: Maloobchod
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign