Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

XLC pro sjezd

Rukavice XLC VG-L06

Dlouhoprsté rukavice XLC CG-L06 výrobce označuje jako vhodné pro freeride, sjezd a techničtější biking, což jsme zprvu nechtěli úplně přijmout a hledali v nich určitou univerzalitu, ale nakonec přece jen musíme dát za pravdu.

Dlaňová část ze syntetické kůže Clarino totiž nepostrádá polstrování, ale na rozdíl od XC rukavic nejsou zde použité hodně nízké polštářky situovány na vnější malíkové hraně, ale po téměř celé středové části, ukryté v dlani při svírání gripu. Silikonový potisk této partie pak zaručí dostatečně kvalitní spojení s řídítky a našitá výztuha mezi palcem a ukazovákem zvýší životnost této namáhané partie.
Hřbet z pružného a dostatečně prodyšného materiálu je doplněn neoprenovým panelem přes kloubky prstů a několika ochrannými pryžovými panely. Neopren je rovněž použit pro manžetu kolem zápěstí, stahuje se pryžovým páskem na suchý zip. Pro lepší nasazování je na spodní straně manžety poutko.


Rukavice v testované velikosti XL dělají rozměru opravdu čest, takže kdo vozí běžně XL spíše těsnější, může v tomto případě zvolit klidně velikost L. Délka prstů, šířka středové partie i průměr manžety na zápěstí jsou velikostně opravdu dostatečně dimenzované. Usazení na dlani bylo i přes velkou plochu nízkého polstrování přesné a materiál se nekrabatil, ani nikde nadměrně nehrnul. Rovněž pnutí hřbetní části je díky neoprenu a pružnosti materiálu zcela v pořádku. Absence froté kvůli spíše sjezdovějšímu určení v tomto případě tolik nevadila, ale na enduro by to přece jen nebylo od věci. Co se týče úchopu, pak nízká tloušťka polštářku na dlani nezkreslovala podněty od řídítek, takže jde o kvalitní kompromis mezi sjezdovými rukavicemi bez polstrování, které jsou v tomto ohledu nekompromisní, ale zároveň je zde dostatek tlumení pro delší jízdu. Na maraton bychom samozřejmě sáhli po výraznějším polstrování, ale jako univerzál s dostatečným tlumením, ochranou hřbetu i rozumnou mírou ventilace je tenhle kousek za přibližně 590 korun dobrou volbou.
(už)


Plusy: ochrana hřbetu, výška polstrování, střih
Minusy: absence froté

datum: 15.07.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign