Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

WTB pro předek

WTB 4-front

Záběr značky WTB sahá od plášťů přes ráfky a zapletená kola až po sedla a gripy. Ani tato značka nemůže v nabídce nemít provedení s pojistkou pro upevnění na řídítkách, takže nabízí model WTB 4-front, tedy něco jako „na předek“.

WTB 4-front

Z trojice gripů s pojistkou jsou tyto určeny vyloženě pro XC, další dva modely jsou spíše pro all-mountain či enduro. Samozřejmostí je vlastní řešení konstrukce, kdy základ není celoplastový, jako u většiny konkurence, ale používá plast jen zčásti. Díky tomu nejsou gripy extrémně tvrdé a jsou schopné částečně tlumit rázy od řídítek.

Nylonový základ tvoří uvnitř gripu jen třetinu celkového obvodu a je přetažen až na okraj, kde funguje jako objímky na imbusy č.3. Spojení plastového základu s pryží je zaručeno jejím navulkanizováním na plast, takže vše drží pohromadě.

Montáž gripů délky 145 mm je jednoduchá a díky svěrné objímce je lze nasadit i na karbonová řídítka. Kdo se bojí protočení plastu, může mít jistotu v dostatečné ploše pryžové části uvnitř, která k řídítkům rovněž solidně přilne. Objímky na koncích sice nevypadají zrovna elegantně, ale jsou funkční.

Délka gripů sice nebude příliš korespondovat s užšími řídítky, ale úchopová část je až nadstandardně široká. Na vnějším okraji řídítek má větší průměr a směrem k představci se zužuje. Celkem ergonomické tvarování spolu s osmihranným průřezem nabízejí jistý úchop. Hladké plochy se střídají s jemně hrubými, takže gripy jsou příjemné i bez rukavic a velmi dobře se drží. V terénu je znát komfort tlumení, takže jezdec má více pohodlí než u gripů s celoplastovým tělem. Určení na XC je sice oprávněné, ale my bychom se nebáli tento kousek použít i na ostřejší disciplíny. Hmotnost 116 gramů a cena 250 korun jsou pak standardními hodnotami.

(už)

Plusy: komfort, tvar, uchycení

Minusy: celková délka

datum: 21.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign