Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Worker 3rides

Integrální přilba určená pro freeride a sjezd, v dostupné cenové kategorii a s nízkou hmotností, to je ve zkratce tento testovaný model.

Základem je jádro z tvrzeného EPS, na kterém je pevná plastová skořepina. Tuhost integrovaného náustku patří mezi střední, takže nejde o profesionální přilbu pro sjezd na vrcholové úrovni, ale pro juniory či rekreační sjezdaře je to dostatečně odolný kousek. Ve skořepině je celkem sedmnáct ventilačních otvorů, které jsou na zadní straně a přes uši i náustek chráněné síťkou.

Worker 3rides

Poměrně dlouhý štítek lze naklápět a zajistit maticí. Po celém spodním obvodu je měkký pryžový lem, aby helma při kontaktu s krkem nikde nedřela. Vnitřní výstelky jsou poměrně jednoduché, pouze přes uši mají výraznější polstrování, aby přilba dobře seděla a nikde netlačila.

Testovaná velikost L (59-60 cm) váží 730 gramů a svojí velikostí bude vyhovovat jezdcům se střední velikostí hlavy. Těm, kdo běžně používají větší obvod přilby, bude tato velikost asi malá. V nabídce jsou za stejnou cenu 1 290 korun už pouze dvě menší velikosti S (55-56 cm) a M (57-58 cm), samozřejmě v několika barevných kombinacích.

Usazení přilby na hlavě je standardní, na bocích je polstrování pohodlné, na temeni bychom možná uvítali nepatrně vyšší polstrování. Příjemná je výstelka upínacího popruhu pod bradou, který je velmi pohodlný a zapíná se klasickou přezkou.

Výhled skrz hledí je dostatečně široký a přilba bezpečně pojme i motokrosové brýle. Náustek není příliš vysoko ani daleko, takže neomezuje jezdce ve výhledu před a pod kolo. Lehce omezuje délka štítku, která tak jezdce nutí trochu zvednout hlavu, pokud se chce na trati podívat dále před sebe. Velmi pohodlná se ukázala výrazná ventilace, která spolu s nižší hmotností řadí tuto přilbu spíše k enduro modelům než sjezdovým kouskům. Poměr cena/výkon je u tohoto modelu na celkem slušné úrovni.

(už)

Plusy: hmotnost, ventilace, cena

Minusy: delší štítek

datum: 25.11.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign