cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Weldtite pro kompletní servis!

Anglická značka Weldtite je synonymem komplexní péče o kolo. Její sortiment obsahuje prakticky vše - od špičkových maziv a „cyklokosmetiky“ až po dílenské montážní stojany. Weldtite se může pochlubit sedmdesátiletou tradicí a slogan: „MY JSME KOMPLETNÍ SERVIS VAŠEHO KOLA“ je rozhodně vystihující. Celkový záběr Weldtite, zahrnující rovněž značky TF2, Dirtwash, Pure a Cyclo Tools, pak osloví zákazníky z řad běžných uživatelů i profesionálních mechaniků.

Máme-li upřesnit, která část sortimentu se ukrývá pod jakou značkou, tak samotný Weldtite produkuje sady a nářadí pro opravy duší a plášťů, pěny či tmely na zalepení a prevenci proti defektům, nebo třeba CO2 hustilky. V sortimentu TF2 nalezneme speciální maziva, oleje, brzdové kapaliny nebo minerální oleje do hydraulických brzd. Pod značkou Dirtwash se skrývá vše pro čištění, odmaštění a následné leštění kola, tedy ona stále populárnější cyklokosmetika. Pure je pak zcela nová ekologická řada přípravků pro čištění, odmašťování a následné mazání. Šetrnost k přírodě a plná odbouratelnost mazacích, čisticích nebo ochranných prostředků je stále častějším tématem i ve světě cyklistiky a společnost Weldtite se právě prostřednictvím řady Pure rozhodla tento trend podpořit. Všechny produkty Pure, určené k ošetření jízdního kola, jsou vyrobeny na přírodní bázi, a jsou tak v přírodě plně odbouratelné. Přitom jejich účinek je na velmi vysoké úrovni, což ostatně ověřila řada testů prestižních světových periodik. Čističe neobsahují žádné kyseliny - jejich síla je však srovnatelná s ekologicky „nešetrnými“ produkty. V kolekci nechybí třeba speciální maziva do mokrých nebo suchých podmínek, ekologicky šetrná „vazelína“ nebo již zmiňované čističe a odmašťovače. Jednou z posledních značek v portfoliu Weldtite je Cyclo Tools a v jeho nabídce najdeme profesionální i hobby servisní nářadí. Zajímavostí je, že do mateřské skupiny Weldtite se značka Cyclo Tools přidala až v roce 1999, ovšem během poměrně krátké doby si získala ve světě nářadí výborné renomé. Kromě základních klíčů a nářadí pro profesionální i hobby mechaniky zahrnuje sortiment rovněž řadu speciálních nástrojů.

Píchej v klidu!“, tento slogan obsažený v reklamách společnosti BP Lumen rozhodně žádný ze čtenářů nepřehlédl. Lepení, záplaty a těsnicí tmely do bezdušových systémů Weldtite si nemohly přát lepší zviditelnění. Ale co je hlavní, tyto výrobky skutečně nadstandardně fungují a navíc i šířku sortimentu se nebojíme označit za bezkonkurenční. Jen samotných lepicích sad, záplat a lepidel napočítáme více jak deset různých provedení, k tomu můžeme přičíst bombičky, luxusní digitální manometr či pěnu na zacelení defektu. Populárním produktem je rovněž tmel na opravu defektu Dr.Sludge.

Nyní již konkrétněji k sortimentu TF2. Univerzální minerální oleje najdou vedle kola (např mazání lanek) využití třeba i v domácnosti či garáži, nás cyklisty však mnohem více zajímají speciální maziva na řetězy, a to do mokrých (mazivo Extreme) či suchých (mazivo Plus) podmínek, případně univerzální mazivo s teflonem. Neméně oblíbené je také speciální „voskové“ mazivo TF2 Dry Wax, jejž ocení uživatelé vyžadující co největší čistotu celého systému pohonu. Mazací tuky se pak dělí na ty s teflonem, nebo na ty s příměsí lithia, přičemž výrobce naprosto přesně specifikuje, pro který účel je dané mazivo nejvhodnější. A v nabídce nemůže chybět ani tlumicí olej do vidlic, takže sortiment TF2 je určen jak pro nadšence, kteří se o své kolo starají sami, tak i pro profesionální mechaniky.

Umej si ho!“ - další nepřehlédnutelný reklamní slogan, ovšem i přes lehce zavádějící název s lechtivým nádechem vystihující plnou podstatu produktů s logem Dirt Wash. Skutečně účinné čističe, pračky na řetěz, dále kartáče, odmašťovače či třeba čisticí roztok pro kotoučové brzdy, s nímž lze během okamžiku dokonale hloubkově odmastit kotouč i destičky. Detailisty, nebo zkrátka všechny ty, kteří si rádi užívají dlouhodobě bezchybný vzhled svého kola, potěší i speciální leštidla, a to s rozdělením na rám či komponenty, nebo třeba na chromované díly. Produkty Dirt Wash proto ocení třeba i veteránisté nebo ti z nás, které láká mít doma alespoň nějaký „oldschool“ bike. Jako skutečně promyšlené doplňky mechanici uvítají například speciální čisticí provázky na kazetu, konkrétně na prostor mezi pastorky. Nechybí ani kartáče se shodným určením, případně vysoce účinný čistič rukou, který by v žádné dílně neměl chybět. Jako skvělý dárek mohou sloužit různé čisticí a mazací sady pro komplexní údržbu kola.

Když jsme u čističů a cyklokosmetiky, můžeme rovnou přejít ke značce Pure. K oblíbeným produktům zde patří čistič Bike Wash, nabízený samozřejmě v různě velkých baleních, a pak ochranný prostředek Bike Protector, jenž dodá rámu i komponentům nejen patřičný lesk a oživí barvy, ale současně na povrchu všech dílů vytvoří ochranný UV film. Zmínku zaslouží také maziva na řetěz, opět s rozdělením pro suché a mokré podmínky, případně špičková vazelína Pure Bike Grease.

A naši „exkurzi“ po nabídce společnosti Weldtite zakončíme nářadím Cyclo Tools. Zde nalezneme montážní stojany, přenosné i statické, dále třeba profesionální válcovačku závitů paprsků, brzdové kapaliny (DOT i minerální), hvězdicové montážní klíče s Torx koncovkami, profi klíče pro montáž pedálů či středových misek koncepce Hollowtech II, dále centrklíče, kalibr pro měření opotřebení řetězu a mnoho dalšího.

(red)

datum: 09.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign