deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Vynikající Energy Competition

V nabídce doplňků sportovní výživy švýcarské značky Sponser samozřejmě nechybí řada populárních „jonťáků“, z nichž jsme vyzkoušeli verzi Energy Competition Hypotonic Sportdrink.

Kilogramové balení v plastové dóze může být základem pro 12-17 litrů hypotonického nápoje při ředění až 100 g/l, při koncentraci 120 g/l už je nápoj izotonický. Složení obsahuje poměr glukózy a fruktózy 2:1, čímž by se měla šetřit rezerva glykogenu a být zaručen optimalizovaný příjem energie. Kombinace osmi druhů sacharidů napomáhá k delšímu uvolňování energie a zlepšuje se tím její využití o 20-50 %, ve srovnání s jediným druhem cukru. Složení neobsahuje žádné kyseliny, takže je nápoj v podstatě pH neutrální, ale nechybí sodík a důležité minerály jako hořčík, vápník, draslík nebo chlorid. Při dávkování 80 g/l je energetická hodnota nápoje 1305 kJ (307 kcal) a cena kilogramového balení se pohybuje kolem šesti set korun.

Co se týče přípravy, v balení nechybí odměrka a prášek se ve vodě velice dobře rozpouští, aniž by bylo třeba jej nějak dlouho míchat nebo používat šejkr. Pomerančová příchuť je celkem přirozená a na jazyku je cítit hladké složení dané škrobovým základem. Tato „hladká“ příchuť je asi jediný výrazně charakteristický znak, jinak je nápoj naprosto bez jakýchkoliv omezení či negativních vlivů na žaludek. Během testování jsme neměli na vyjížďce ani po ní problémy s trávením, takže vše je naprosto v pořádku. Vliv na výkon je samozřejmě hodně subjektivní záležitost, kterou zde nelze přesně posoudit. Každopádně příchuť není agresivní, je spíše jemnější, takže kdo nemá rád vyloženě sladké nápoje a výrazné chutě, určitě se v tomhle případě trefí.

(už)

 

datum: 25.07.16 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign