Partneři

Článek

author_unor_2017

Vynikající Cink a Kulhavý absolutně zklamal

Neděle 5. září byla ve znamení mistrovských závodů v Andoře, kde se bojovalo o nejvyšší světové tituly v závodě cross country horských kol. Dny před tím se závodilo také o medaile, ale pouze v "dětských" kategoriích. Na přetěžkou trať v nadmořké výšce kolem 2.000 metrů se před polednem nejdříve vydaly ženy. Kdo doma v televizi sledoval toto absolutně nezajímavé utrpení krásných žen, v závodě, který postrádal jakékoliv drama, byl asi zklamán. Nejen výkonem našich závodnic, neboť nejlepší z našich Karla Štěpánová načerpala osmnáctiminutovou ztrátu na vítěznou Pauline Ferrand Prévotovou a obsadila až 37. místo. Tereza Huříková skončila 45. se ztrátou jednoho kola (jelo se na 6 kol). Rozmrzelost z nezáživného závodu žen jsme si chtěli spravit závěrečným závodem elitní kategorie mužů. Vždyť startovali Cink a Kulhavý. A při něm jsme zažili nejen slzy štěstí, ale i rozčarování. Rozčarování nad výkonem Jardy Kulhavého, který objel sotva polovinu prvního okruhu a neprojevil tak absolutně žádnou bojovnost. A to by se na mistrovstvé světa dělat nemělo. Potom už jen, jistě s úžasem, sledoval koncertní výkon Ondry Cinka, který se hned po startu usadil mezi nejlepšími na špici závodu a dal tak na jevo, že dnes se s ním musí a bude počítat. Ondra byl sice v nepříjemných sjezdech o poznání slabší a opatrnější než jeho soupeři, ale do kopce podával excelentní výkon. A právě ten ho vynesl na vynikající třetí příčku celkového pořadí. Medaili nám tak přiveze sympatický a skromný závodník, který příliš "nekecá", ale jede. Ondřej Cink nestačil pouze na vítězného Schurtera a druhého Absolona. Čert ví, jak by to ale dopadlo, kdyby bylo sucho, na kterém by Cink jistě letěl. Ale to jsou jen kdyby. Bronz je skvělý a Ondra ještě mladý ...

datum: 05.09.15 - kategorie: Redakce