katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Výkonných 18 cm!

Hustilka Topeak RaceRocket

Hustilka Topeak RaceRocketZnačka Topeak patří mezi naprosté perfekcionisty ve vývoji veškerých cyklistických doplňků. Z její široké nabídky jsme si tentokrát do testu vybrali miniaturní hustilku RaceRocket, která nadchne jak precizním zpracováním, tak i svými miniaturními rozměry. Díky délce necelých osmnáct centimetrů se s přehledem vejde do zadní kapsy dresu, aniž by tam zabrala příliš místa. Velikost hustilky však není až tak limitujícím faktorem z hlediska výkonu, respektive mezi podobně miniaturními konkurenty patří Topeak RaceRocket rozhodně k těm nejvýkonnějším.

Základem konstrukce se stala hliníková slitina, tvořící jak vnější plášť, tak i velice pevnou širokou pístnici. Z téhož materiálu je i hlavice, jíž nechybí atraktivní barevná eloxová povrchová úprava. Naopak rukojeť využívá povrch z lehce transparentního měkčeného plastu, velice příjemného na úchop. To zásadní se však skrývá v hlavici, po sejmutí pryžové krytky se objeví duralová koncovka, jíž lze vyšroubovat a následně ji vytáhnout na hadičce. Tím se stává proces nafukování kola podstatně příjemnější, navíc samotná koncovka je určena jak pro galuskový, tak i autoventilek. Úprava koncovky v závislosti na druhu ventilku zabere sotva tři sekundy, neboť se nemusí otáčet, ale pouze se odjistí závit a koncovka se pro kombinaci s galuskovým ventilkem ještě více povysune. Právě touto naprosto vychytanou maličkostí nás Topeak dostal, totožný systém jsme ještě nikde jinde neviděli.

Jak už bylo napsáno výše, z miniaturních rozměrů hustilky vytěžil Topeak maximum, k výkonu tedy nemáme připomínky. Nafouknutí zcela prázdného bikového pláště samozřejmě trvá trochu déle a obtížnější je i dosažení vysokého tlaku v silničním plášti, to je ale typický znak všech podobně „velkých“ hustilek. Jako nouzovka do kapsy je však model RaceRocket ideální.

Cena testované hustilky je 799 korun, hmotnost pak pouhých 85 gramů

(kad)

 

datum: 11.06.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Úprava koncovky v závislosti na druhu ventilku zabere sotva tři sekundy, neboť se nemusí otáčet, ale pouze se odjistí závit a koncovka se pro kombinaci s galuskovým ventilkem ještě více povysune.

    20.06.13, 10:34:07
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign