deluxe-cycling


katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Výjimečná dětská kola – Rascal Bikes

Lehké dětské kolo s výjimečným designem i použitou technikou bývá snem nejen samotných malých bikerů, ale především jejich tatínků. Pro uspokojení jejich tužeb je zde nabídka úplně nové české prémiové značky Rascal Bikes, spadající do portfolia společnosti Cyklospeciality. Mezi klíčové atributy modelů Rascal Bikes můžeme vedle samotné velmi nízké hmotnosti počítat především nepřehlédnutelný pohon ozubeným řemenem, který je oproti klasickému řetězu nejen bezhlučný, ale hlavně bezúdržbový. Dalšími konstrukčními znaky jsou propracované geometrie se sníženým nástupem či unikátním vytvarováním sedlových vzpěr zadní stavby, ale také použití slitiny hliníku 6061 s precizním zpracováním. Sem spadají jak zabroušené svary, tak i samotná povrchová úprava tvořená transparentním tónovacím lakem dávajícím vyniknout všem konstrukčním řešením.

 

 

Svou výstavní premiéru si kolekce Rascal Bikes odbyla na jarním veletrhu ForBikes a jak již bylo naznačeno v úvodu, za celým projektem stojí společnost Cyklospeciality, do jejíhož portfolia tato unikátní dětská kola skvěle zapadají. Sítí prodejen Cyklospecialit totiž ročně projde kolem pěti tisíc malých zákazníků (!!!), potažmo samozřejmě jejich rodičů, takže praktické zkušenosti právě v oboru dětských kol jsou zde nejen velké, ale především dlouholeté. A proč název Rascal Bikes? Anglické slovo „rascal“ znamená v českém překladu „rošťák“ a takové je i motto značky, tedy: „Kola pro správné rošťáky!“

Jak dodávají zástupci značky, osazení řemenem namísto klasického řetězu je maximálně elegantní, bezúdržbové a hlavně bezpečné řešení. Zdaleka tedy nešlo jen o touhu odlišit se od hlavního proudu dětských kol – zásadní zde byla praktičnost. Jednotlivé modely navíc využívají řazení planetovými převodovkami v zadním náboji, což je opět prakticky nezničitelné a hlavně bezúdržbové řešení změny převodu. Celý úkon řazení je právě instalací vícerychlostních nábojů maximálně zjednodušen, neboť umožňuje změnu převodu i v okamžiku, kdy malý jezdec stojí s kolem na místě. Jak nám jistě dá většina rodičů za pravdu, právě vysvětlení způsobu řazení bývá často nemalým oříškem a zkouškou jejich trpělivosti.

Nyní se už podívejme na konkrétní stroje. Kolekce Rascal Bikes 2019 zahrnuje celou řadu modelů, konkrétně nejmenší odrážedlo a následně kola velikosti 14, 16, 20, 24 nebo 26 palců. Další modely pak budou představeny a uvedeny na trh v průběhu léta 2019. Pokud bychom měli některému z těchto dětských kol přiřadit roli bestselleru, tak v současné době nejžádanější Rascal 16 váží pouhých 5,6 kilogramu a jeho cena je 11 900 korun. Většinou konstrukčních prvků prakticky identický model Rascal 20 s cenovkou 12 900 korun je osazen třírychlostní planetovou převodovkou Sturmey Archer, přičemž hmotností 7,9 kg patří k tomu úplně nejlepšímu, potažmo nejlehčímu, co lze v kategorii 20“ dětských kol nalézt. A pokud se na závěr ještě zastavíme u designů a barevných kombinací, tak základní barevná škála je totožná pro všechny modely, konkrétně se jedná o modrou Aquamarin, oranžovou Flame nebo šedou Titanium. Nově byla doplněna též růžová, jež bude dostupná v průběhu letošního léta, a pro olympijský rok 2020 chystají u Rascal Bikes „Gold edici“…

Více informací najdete na www.rascal-bikes.com

(kad)

 

datum: 25.09.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign