Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Výhled pro malé a střední

Ekonomickou prognózu pro malé a střední podnikatele necháme někomu jinému, my jsme jen testovali brýle BBB Arriver, navržené pro malé a střední obličeje, abychom zjistili, že zvládnou i ten nepatrně širší.

Arriver patří s cenou 695 korun mezi nejnižší cenová patra v kolekci značky BBB, ovšem na kvalitě se to rozhodně nijak negativně neprojevuje. Základ tvoří grilamidový rámeček s dostatečnou pružností, dvojité panty nožiček a samozřejmě jejich pryžové konce pro co nejlepší přizpůsobení tvaru hlavy. V horním rámečku je zasazený jednodílný zorník s výměnným pryžovým nánosníkem, a jelikož jsou v sadě kromě kouřových skel také čirá a žlutá, bude jezdec občas měnit, takže:

Výměna zorníku v rámečku je velice snadná a toto řešení je doslova poškozenívzdorné. V bocích je nasazení jednoduché a vystředění má na starosti čep v rámečku uprostřed, takže tato operace je celkem blesková. Rovněž výměna nánosníku vyžaduje pouze stlačení obou jeho částí směrem k sobě, bohužel v obou případech se neubráníme „umatlání“ skel, a škoda, že nánosník není pro přesné naladění stavitelný.

Nasadili jsme nejdříve kouřové provedení, jehož zatmavení je ideální jak do slunečného dne, tak pro jízdu v lese, i když je pod mrakem. Zorník je dostatečně vysoký a brýle sedí i na širším obličeji velice slušně, takže shora nezafoukává a spodní okraj zorníku neodstává, ani není příliš blízko. Usazení tedy naprosto bez připomínek a výšku zorníku rozhodně chválíme. Co se týče šířky, rámeček zvládne pohodlně i větší hlavu, zorník bychom pro široký obličej asi potřebovali lehce rozšířit, ale to je opět spíše jen dojem při maximálním soustředění se na detail. Tvarově tedy na úzký a středně široký obličej naprosto perfektní a na širší rovněž dostačuje, přestože vizuálně to v zrcadle hovoří spíše pro širší model.

I když jsme kouřový zorník nemuseli kvůli jeho univerzalitě téměř měnit a ani s přechody ostrého světla a stínu neměl problémy, žluté a čiré provedení přece jen přijde občas ke slovu. Čiré je celoročně ideální ochrana před blátem za všech podmínek, a co se týče zakřivení zorníku, žádné zkreslení, vše je naprosto přirozené. Za danou cenu tedy Arriver nabídne vše, co mají kvalitní brýle splňovat, a navíc si lze vybrat z několika barevných provedení rámečku.

(už)

 

datum: 14.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign