schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Výhled pro malé a střední

Ekonomickou prognózu pro malé a střední podnikatele necháme někomu jinému, my jsme jen testovali brýle BBB Arriver, navržené pro malé a střední obličeje, abychom zjistili, že zvládnou i ten nepatrně širší.

Arriver patří s cenou 695 korun mezi nejnižší cenová patra v kolekci značky BBB, ovšem na kvalitě se to rozhodně nijak negativně neprojevuje. Základ tvoří grilamidový rámeček s dostatečnou pružností, dvojité panty nožiček a samozřejmě jejich pryžové konce pro co nejlepší přizpůsobení tvaru hlavy. V horním rámečku je zasazený jednodílný zorník s výměnným pryžovým nánosníkem, a jelikož jsou v sadě kromě kouřových skel také čirá a žlutá, bude jezdec občas měnit, takže:

Výměna zorníku v rámečku je velice snadná a toto řešení je doslova poškozenívzdorné. V bocích je nasazení jednoduché a vystředění má na starosti čep v rámečku uprostřed, takže tato operace je celkem blesková. Rovněž výměna nánosníku vyžaduje pouze stlačení obou jeho částí směrem k sobě, bohužel v obou případech se neubráníme „umatlání“ skel, a škoda, že nánosník není pro přesné naladění stavitelný.

Nasadili jsme nejdříve kouřové provedení, jehož zatmavení je ideální jak do slunečného dne, tak pro jízdu v lese, i když je pod mrakem. Zorník je dostatečně vysoký a brýle sedí i na širším obličeji velice slušně, takže shora nezafoukává a spodní okraj zorníku neodstává, ani není příliš blízko. Usazení tedy naprosto bez připomínek a výšku zorníku rozhodně chválíme. Co se týče šířky, rámeček zvládne pohodlně i větší hlavu, zorník bychom pro široký obličej asi potřebovali lehce rozšířit, ale to je opět spíše jen dojem při maximálním soustředění se na detail. Tvarově tedy na úzký a středně široký obličej naprosto perfektní a na širší rovněž dostačuje, přestože vizuálně to v zrcadle hovoří spíše pro širší model.

I když jsme kouřový zorník nemuseli kvůli jeho univerzalitě téměř měnit a ani s přechody ostrého světla a stínu neměl problémy, žluté a čiré provedení přece jen přijde občas ke slovu. Čiré je celoročně ideální ochrana před blátem za všech podmínek, a co se týče zakřivení zorníku, žádné zkreslení, vše je naprosto přirozené. Za danou cenu tedy Arriver nabídne vše, co mají kvalitní brýle splňovat, a navíc si lze vybrat z několika barevných provedení rámečku.

(už)

 

datum: 14.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign