Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Výhled na Max1

Max1 Sport

Kolekce doplňků a součástek s logem Max1 je stále pestřejší a letošní novinkou je také několik modelů brýlí, z nichž typ Max1 Sport bychom si dovolili přiřadit k velice univerzálnímu kousku, vhodnému především pro jezdce se širším obličejem.


Pružný grilamidová obruba v horním provedení je u tohoto kousku spíše tenčí, ale nožičky vybavené měkčenými dílci na horní hraně a na koncích jsou dostatečně masivní. Nechybí stavitelný pryžový nánosník, takže se brýle velice dobře přizpůsobí kořeni nosu a díky širokému tvaru nabídnou vynikající zakrytí i širšímu obličeji. Usazení na obličeji je vzhledem k rozměrům zcela bez připomínek, přes prohnutí rámečku nad nosem neprosvítá a rámeček sedí po celé délce dostatečně blízko u obličeje. Lehké odstávání skel na spodní straně nebylo nijak omezující, takže usazení na obličeji celkově za jedna. Ochrana před proudícím vzduchem je díky šířce maximální a jen občasné lehké zatáhnutí nad nosem nebo zespodu zorníků bylo zcela v normě, a zapocení brýlí je i tak spíše ojedinělým případem.
V sadě za 650 korun je kromě brýlí, pevného obalu a látkového pouzdra nebo čisticího hadříku také sada výměnných zorníků. Kouřové provedení je vynikajícím univerzálem pro slunečné dny, ale ani v lese jsme s ním neměli problémy. Polarizační zorníky pak nabídly podobné vlastnosti, ale přece jen nebyly tak příjemné při měnících se světelných podmínkách. Vynikající univerzalitu kromě čirého provedení nabídly lehce zatmavené růžové zorníky určené pro polojasno, se kterými nebyl problém ani za výrazně jasného počasí, ani v lese nebo při zatažené obloze. Jezdec má tedy na výběr dostatek možností, pouze musí dbát při výměně zorníků na opatrnou manipulaci, protože to není úplně jednoduchá operace a je třeba získat ten správný grif. Tenká horní obruba přece jen nesnese tolik. Každopádně za danou cenu a vzhledem k nekompromisní šířce a perfektnímu zakrytí obličeje i možnosti kvalitního nastavení jsou tyto brýle velice dobrým doplňkem.
(už)
Plusy: šířka, usazení, varianty skel
Minusy: výměna skel

datum: 20.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign