katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Vychytané rukavice od R2

Podzimní teploty mohou být v lecčems zrádné a ke slovu přichází návleky, vesty či větrovky ve všech možných podobách. Ale jaké zvolit rukavice, tenké či naopak zateplené – když ráno do práce vyrážíme při pouhých sotva pěti stupních nad nulou, abychom se odpoledne navraceli v patnácti? Pro podobné účely je určena vychytávka domácí značky R2, již si nejčastěji spojujeme se špičkovými brýlemi. Prstové rukavice nazvané výstižně Cover jsou totiž nečekaně variabilní, a to díky návleku z membránového materiálu, který jednoduše přetáhneme přes větru vystavené prsty při nízkých ranních či naopak večerních teplotách. Jinak je tento návlek šikovně skryt v hřbetní kapsičce, kde ničemu nepřekáží. Jednoduché a dokonale funkční!

Hlavním materiálem rukavic je vysoce pružný a současně prodyšný Polar fleece, jinými slovy – kvalitní roubaix se střední gramáží a optimální mírou zateplení. Velkou výhodou je délka střihu rukavic, což je detail, který mnozí výrobci rádi opomíjejí. V tomto případě sahá manžeta až vysoko nad zápěstí, takže zajistí dokonalé překrytí se zakončením rukávu dresu či bundy. Pochvalu zaslouží nejen hodně dimenzovaná délka celkového střihu, ale i samotných prstů, kdy velikost 8 odpovídala běžnému XL a elasticita použitých materiálů zajistila vynikající tvarové přizpůsobení a usazení také v partii mezi prsty. Zkrátka nikde nic netlačilo, ani netáhlo a při teplotě okolo deseti stupňů byla míra zateplení ideální i pro dlouhý silniční trénink v šumavských kopcích. Vyztužení dlaně syntetickou kůží Amara je klasikou, přičemž tentýž materiál se opakuje v nejzatěžovanější partii palce a taktéž zespodu posledního článku ukazováčku, s nímž se dá ovládat i dotykový displej telefonu. Absence polstrování nám vyhovovala na silničním kole i v běžném XC terénu, stejně jako funkční protiskluzové prvky.

Samotný membránový návlek dokáže během vteřiny učinit z tenké jarně-podzimní rukavice skoro čistě zimní model, izolace čtveřice prstů (s výjimkou palce) od dotěrného ledového vzduchu je dokonalá a chválíme také částečnou přítomnost membrány na hřbetu rukavice, kde tvoří zdvojení, tedy onu kapsičku s logem R2. Právě pro jízdy do redakce, kdy ranní teploty konce září dosahovaly pěti stupňů, byly rukavice skutečně naprostým ideálem. Stejně tak to bude při dlouhých jarních či podzimních trénincích, s návratem ve večerních hodinách. Návlek z materiálu s velmi nízkou gramáží je přitom natolik pružný, že čtveřici prstů jakkoli neomezuje v pohybu, byť pro řazení na silničních pákách Dual-Control to chtělo zprvu trochu zvyku.

U rukavic R2 Cover musíme pochválit také zpracování, kdy ani nešetrné natahování na ruku neznamenalo povolení jediného švu. Cena rukavic je 499 korun a v nabídce jsou dvě barevná provedení, a to s „neon“ žlutou či „neon“ červenou barvou návleku a prošívání.

(kad)

 

 

datum: 06.11.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign