deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Vychytaná blikačka Bookman

Z kolekce domácí společnosti Cyklospeciality jsme si tentokrát vybrali jednu hodně vychytanou miniaturní blikačku. Pokud si říkáte, že s podobnými blikačkami s micro-USB dobíjením se v posledních letech doslova roztrhl pytel a co že na téhle může být tak zvláštního, pak máte i nemáte pravdu zároveň. Bookman Eclipse je totiž za prvé velmi variabilní z hlediska uchycení, za druhé vzhledem ke svým rozměrům nadstandardně výkonná a za třetí dokáže zastoupit funkci předního i zadního světla! Na první pohled možná nic výjimečného – obyčejná černá plastová věc, ale jakmile ji prozkoumáme a vyzkoušíme všechny nabízené módy, budeme mile překvapeni.

Kruhové tělo s průměrem nějakých tři a půl centimetru je zezadu vybaveno odolnou klipsou, uloženou na kovové osičce s vinutou pružinkou, takže už samotná odolnost tohoto řešení klipsy je důkazem, že výrobce přemýšlel. Dobíjecí konektor je utěsněn pryžovou krytkou a nad sklíčkem přes „chip“ LED diody se nachází hodně velké spínací tlačítko. Diod je v řadě celkem pět a sice trojice bílých a dvě červené, nad nimiž je ještě diodka informující o aktuálním stavu akumulátoru. Pokud uspořádání diod úplně nerozumíte, je to jednoduché – tři vysoce svítivé bílé diody představují přední a dvě červené zadní světlo, přičemž vězte, že výkonově jsou hodně nadstandardní. Asi by nás nenapadlo, že dvě malé červené diody skutečně mohou zastoupit úlohu zadního světla, ale skutečně mohou a jsou velmi dobře viditelné, a to jak při konstantním svícení, tak i v obou blikajících režimech. Přitom krycí sklíčko nevyužívá žádnou propracovanou optiku. Trojice aktivovaných bílých LED diod je pak skutečně hodně výrazná a při konstantním svícení dokáže až nečekaně nasvítit prostor před kolem za úplné tmy. Jednou se nám totiž stalo, že jsme se právě s touto blikačkou v roli jediného předního světla vraceli neplánovaně dost pozdě ze zimní vyjížďky a skutečně jsme byli i v lesních úsecích schopni díky světlu Eclipse bez problémů jet, byť sníženou rychlostí. Také přední blikačka má trojici režimů, přesněji dva módy stálého svícení a jeden blikající. Výše popsaný nejsilnější režim je však vzhledem k velikosti světla hodně nadstandardní a dokáže být záchranný i za úplné tmy!

Výrobce avizuje výdrž až šedesát hodin na jediné nabití, což se však týká nejúspornějšího režimu zadní blikačky. V případě přední blikačky je to pak z naší vlastní zkušenosti více jak poloviční doba, což je více než slušné. Pokud naopak aktivujeme největšího žrouta, tedy výkonnější z obou režimů stálého bílého svícení, vydržela nám blikačka na jedno nabití necelé dvě hodiny, ovšem při vnější teplotě kolem osmi stupňů, takže v létě je možné počítat s o něco delší výdrží. Každopádně vzhledem k rozměrům světla velmi dobrý výsledek. Plné nabití (po úplném vybití) trvá přibližně hodinu a půl a zdrojem energie je zde Lithium polymer 180 mAh 3,7V baterie.

Blikačka Bookman je každopádně parádním doplňkem, i když vzhledem k jejím rozměrům máme tendenci napsat, že spíše nouzovým. Právě malá velikost bude důvodem, že ji můžeme mít stále s sebou a v případě potřeby ji připnout na popruh batohu, lem ponožky nad tretrou či kamkoli jinam, ať už jedeme na kole či jdeme pěšky. Pouze cena 899 korun není úplně „nouzová“, za tak maličkou blikačku se to zdá hodně. Přihlédneme-li ale k funkci, celkovému výkonu i univerzalitě, najednou vidíme cenovku v jiném světle. A aby byli spokojeni také ladiči či dámy, tak světlo Bookman Eclipse je nabízeno nejen v černém, ale i šedém a dokonce růžovém provedení.

(kad)

 

 

datum: 08.08.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign