Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Výběr velikosti kola

Na velikosti záleží!

Při nákupu nového kola je nejdůležitější svolit tu správnou velikost rámu. Ty se liší podle typu kola (silnice, MTB) a výrobci je navíc uvádí jednou v centimetrech (nejčastěji u silničních kol) a jindy v palcích (MTB). Navíc není jisté, odkud kam je vlastně velikost kola, udávaná délkou sedlové trubky, vlastně měřena.

Zadejte do prohlížeče adresu www.wrenchscience.com. Tady se nachází internetový bikeshop, jakých jsou na netu desítky. Nás ale bude zajímat odkaz v pravé části okna nazvaný WS Sizing System. Po kliknutí se nám nejdříve otevře malé okno, kde si vybereme typ kola. Na výběr jsou kola silniční, MTB hardtaily, softaily, xc full suspension  a free ride. Klikneme tedy na preferovanou volbu a dostáváme se k vlastnímu „výpočtu“. Pokud příliš nevládnete anglickým jazykem, nemusíte se ničeho obávat, požadované údaje jsou vždy přehledně naznačeny na přiloženém obrázku. Jen je potřeba dát si pozor na jednotky, přednost ve výběru zde mají anglosaské míry, tj. palce (inchs) a libry (pounds).

Jako první údaj systém požaduje zadání výšky postavy, dále následuje výška k prsní kosti, délka nohou k rozkroku, délka ruky k rameni a šířka ramen a to vše v centimetrech. Následuje zadání „flexibility“, tj. kam si při předklonu dosáhnete špičkami prstů dle přiložené stupnice, závěrem ještě uvedení tělesné hmotnosti a velikosti nohy. Po zadání všech požadovaných údajů se objeví okno, kde již vidíte vypočtené údaje: první z nich je doporučená délka posedu, tj. součet délky horní rámové trubky a délky představce. Dále vlastní „velikost“ rámu daná vzdáleností od šlapacího středu po vrchol sedlové trubky a na závěr doporučená výška posedu, měřená opět od šlapacího středu po vrchol sedla. Při volbě silničního kola se ještě objeví i doporučená šířka řidítek. Vše se opět přehledně graficky zobrazí po kliknutí na přiložený obrázek.

Pokud by se vám výsledné údaje zdáli nesmyslné, doporučujeme ještě jednou projít zadání tělesných parametrů a opravit případnou chybu. Systém výpočtu funguje poměrně spolehlivě a pro první přiblížení určení správné velikosti rámu je naprosto dostačující.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 19.12.04 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign