Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Vstřícné platformy od XLC

U platformových pedálů je to dost často o volbě mezi agresivním provedením s ostrými piny, které hrozí ošklivým potrháním holeně, nebo jemnější variantou, která ovšem nenabízí tak nekompromisní spojení s podrážkou.

Někde uprostřed mezi oběma skupinami jsou pedály XLC PD-M19, kombinující tělo z tuhého kompozitu s piny se šestihrannou hlavou a plošší špičkou. Tělo s výškou 17 mm umístí chodidlo blízko k ose pedálu, která je z Cr-Mo oceli a otáčí se na zapouzdřených ložiscích. K montáži lze použít 15mm plochý klíč nebo 8mm imbus a důležitá je bytelná gumová prachovka u vstupu osy do těla. To má rozměry 100 x 106 mm a nese na každé straně po obvodu deset pinů, které se šroubují shora 4mm plochým klíčkem nebo ráčnou s oříškem. Ačkoliv jsou piny dostatečně vystouplé, mají větší plochu hlavy, takže se v případě pádu nezakousnou tolik do holeně nebo lýtka, jako ostrá provedení tvořená miniaturními imbusovými červíky.

Usazení podrážky na pedálů je díky jeho tvaru standardní a piny jsou dostatečně účinné proti nechtěnému sklouznutí. Díky menší agresivitě umožní i lehkou korekci boty na pedálu. Doporučili bychom je spíše začínajícím vyznavačům drsnějšího ježdění, kteří si nejsou na ostrých modelech tak jistí, nebo budou vhodné i pro juniorské vyznavače platforem. Houževnaté tělo a odolná průmyslová ložiska by to sice snesly, ale na extrémní sjezdové či enduro nasazení bychom asi sáhli po „nebezpečnějších“ modelech s ostřejšími piny, a s tím koresponduje i doporučení výrobce, který tenhle model směřuje spíše na běžné MTB či ostřejší krosová kola. Nicméně tenhle modrý kousek s hmotností 315 gramů je rozumným univerzálem, který v několika barevných variantách za 799 korun určitě oživí každý bike, a pro holeň jezdce nebude takovým strašákem. 

 

(už)

 

datum: 07.03.17 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign