cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Vše jak má být, aneb Multinářadí BBB Primefold L /BTL-48L

Multinářadíčko do kapsy nebo do brašničky patří do výbavy cyklisty stejně jako rtěnka do kosmetické taštičky slečen a žen. Velmi zvláštní ale je, že ho využijeme málokdy, protože se jedná pouze o nouzovou výbavu. Ale je dobré, když už ho máme, aby obsahovalo většinu nářadí, které se nám může uprostřed lesa hodit.

Jedním takovým, na kterém je to nejpotřebnější, je multinářadí od firmy BBB s označením Primefold L/BTL-48 L. Proč ta věc má tak složitý název netušíme. Ale to není podstatné. Podstatné je, co vše na něm nalezneme. Začneme nýtovačem. Jestliže s většinou závad můžeme z lesa alespoň nouzově vyjet, tak s rozpojeným řetězem nám nezbývá než z lesa vyjít pěšky. Proto byste neměli tento nástroj podceňovat a rozhodně vybírat takové multinářadí, které ho obsahuje. Nebo si pořídit nýtovač extra. Vyrábí se i malé, do kapsy. BBB vyřešil velice pěkně ráčnu nýtovače odklopovacím multicentrklíčem pro čtyři rozměry niplů, a sice 3.2, 3.3, 3.5 a pro niple Mavic M7. Opravdu velmi zajímavé a univerzální řešení. Samozřejmostí je, že na multiklíči najdeme inbusové klíče, a sice ve velikostech 2, 2.5, 3, 4, 5 a 6 s nasazenou redukcí inbusu 8. Nechybí ani křížový šroubovák, torx T25 a plochý šroubovák. Šrouby s drážkovou hlavou pro plochý šroubovák sice na kole dnes už nenalezneme, ale u staršího kola se mohou objevit. Navíc je plochý šroubovák vhodný i pro jiné nouzové práce. A tím jsme vyčerpali vše, co multiklíč obsahuje.

Primefold je jednoduchý a skladný, se kterým jsme schopni opravit asi většinu běžných závad, které nás mohou při jízdě na kole potkat. Jeho hmotnost je 152 gramů. Můžete si ho pořídit za cenu těsně pod 550 Kč. Záleží na vás, jakého prodejce si vyberete. Nám se multiklíč líbil. Žádné zbytečnosti, pouze takové nástroje, které se mohou někdy hodit, nebo se kterými si kolo občas seřídíme.

 

(kany)

 

datum: 31.07.19 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign