katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Vsaďte na Sponser!

Sezóna rozhodně nekončí, takže pokud jste stále aktivní, nebo se chystáte na řadu podzimních závodů, případně zimní najíždění objemů, nezapomeňte na to, že je nutné do pitného režimu začlenit i nějaký iontový nápoj.

Sponser Sport Food zajišťuje maximální standardy kvality a garantuje nejlepší sortiment a unikátní složení. Je to světová špička, která nabízí řadu výrobků, které pomáhají sportovcům zvyšovat výkonnost (vše je samozřejmě na bázi přírodních produktů a podléhá Anti -Doping-Codexu).  

Nejoblíbenější, nejunikátnější a nejvšestrannější z našich nápojů je COMPETITION. Máme s ním mnohaleté zkušenosti a i nejnáročnější klienti si jistě oblíbí jeho kvality a funkčnost.

Sponser COMPETITION je zásaditý nápoj určený pro pokrytí vysokých energetických nároků a pro tyto účely je vyroben ze směsi karbohydrátů s různým glykemickým indexem. Nahradí tekutiny s maximální hustotou energie. Má pouze jemné aroma. Trehalózy, isomaltulóza a speciální škrob hydrolyzáty umožní nízkou osmolalitu a tím i vyšší hustotu energie než tradiční sportovní nápoje. Díky optimálnímu poměru glukózy a fruktózy v poměru 2:1 je optimalizován příjem energie. Tímto se šetří rezerva glykogenu a sportovec těží z významné energetické výhody.

Nápoj je rovněž obohacen o důležité elektrolyty, sodík, draslík, vápník, magnesium a chloridy. Vápník hraje významnou roli v rámci energetického metabolismu a spolu s magnesiem a draslíkem přispívá k normální funkci pracujících svalů. Sodík má významnou roli v souvislosti s rychlostí rehydratace a zadržováním vody v těle.

Sponser COMPETITION je ideální sportovní nápoj pro ambiciózní sportovce, ale doporučujeme ho dokonce i malým sportovcům. Složením není agresivní a zamilujete si jeho jemnou chuť. V chladných dnech oceníte i možnost ředění s horkou vodou. Příchutě nabízíme rozmanité, a pro ty z vás, kteří preferují nápoje bez příchutě, máme variantu neutral.

V případě, že se rozhodnete věnovat vytrvalostním disciplínám, nebo se chystáte na vytrvalostní závod a potřebujete přijmout i lehce a rychle vstřebatelný protein zároveň s energií, sázíme na favorita LONG ENERGY.

SPONSER LONG ENERGY (s COMPETITION®-FORMULA) je vysoce kvalitní energetický a regenerační sportovní nápoj, který je zásaditý, má nízkou osmolalitu a obsahuje 10 % proteinu ve formě rychlých peptidů. Proteiny obsažené v nápojích pro sportovce vedou k rychlejšímu ukládání glykogenu ve svalech a rychlé regeneraci, neboť napomáhají doplnit prázdné glykogenové zásoby.

LONG ENRGY je založen na osmi rozdílných zdrojích sacharidů s různým glykemickým indexem, mimo ostatních také na VitargoTM, což  je patentovaný hydrolyzát ječmenného škrobu s molekulární hmotností 100x vyšší než u tradičních obilných škrobů, čímž může být odštěpeno velké množství jednotek glukózy po jednom.
Testy s VitargoTM jako hlavním zdrojem energie ukázaly o 70 % rychlejší ukládání glykogenu ve svalech. Tato vlastnost je založena právě na specifické struktuře tohoto škrobu.
Využití různých druhů sacharidů pak pozitivně ovlivňuje  snášenlivost nápoje a využití energie zvyšuje o 20 až 50 procent.

Mimo Peptopro  je  LONG ENERGY obohacen o Glutamin, BCAA (větvené esenciální aminokyseliny Valin, leucine, Isoleucine) a  některé elektrolity.

Velký podíl Glutaminu (1980mg/100g) má pozitivní vliv při odbourávání amoniaku a udržování dusíkové rovnováhy v organismu, syntéze proteinu. Glutamin extrémním způsobem zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu glykogenu, zastavuje katabolické procesy a zvyšuje imunitu.

Rovněž vysoký podíl BCAA (1390mg/100g) pozitivně ovlivňují syntézu proteinů. Větvené aminokyseliny L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin tvoří významnou část všech aminokyselin tvořících svalovou tkáň. Pod vlivem intenzivní fyzické zátěže se vyčerpává energetická zásoba tvořená glykogenem a nastupuje tvorba energie z větvených aminokyselin. Této nepříznivé situaci lze zabránit dodáním právě větvených aminokyselin – BCAA.
Cílené doplňování BCAA přispívá k anabolizaci organizmu, ztrátám svalové hmoty, lepšímu spalování tuků, což vše vede k podpoře vytrvalostního výkonu a rychlejší regeneraci po něm.

SPONSER LONG ENERGY je svým vysoce kvalitním  složením určen skutečně pro náročné a ambiciózní sportovce zejména v oblasti vytrvalostních sportů jako jsou maratonské a horské běhy, triatlon a další aerobní sporty s výkonem přesahujícím dvě hodiny.
Mimo použití nápoje v průběhu výkonu ho lze doporučit i pro konzumaci bezprostředně po ukončení výkonu k hydrataci, doplnění glykogenových zásob, ochraně svalové hmoty a nastartování procesu regenerace.

I amatérští sportovci v dnešní době závodí v extrémně náročných disciplínách a závodech. Zajisté oceníte novinku na našem trhu ULTRA COMPETITION.

Sponser ULTRA COMPETITION je komplexní nutriční řešení určené zejména pro ultra a dlouhé fyzicky namáhavé výkony (8-12 hodin).  Komplexní hypotonický roztok živin na bázi voskovitého kukuřičného škrobu a hydrolyzáty škrobu bez škrobu z ječmene a rýže poskytují dlouhodobou energii a nízký glykemický index. Tento sportovní nápoj je zvláště vhodný pro osoby, které trpí intolerancí fruktózy, protože neobsahuje žádnou fruktózu ve volné formě. Navíc je ULTRA COMPETITION bez laktózy a kyselin (zásaditý) a může být individuálně namixován (do speciálního nápoje) díky své neutrální chuti.

Kukuřičný škrob je molekula glukózy s rozvětveným řetězcem s velmi velkou molekulou. Ve srovnání s monosacharidy nebo disacharidy  je v kukuřičném škrobu více než 1000 molekul přítomných v rozvětvené formě. Vazba molekul s dlouhými řetězci  a komplexní strukturou kukuřičného škrobu se v žaludku zpracovává velmi, ale na druhé straně je glukóza za pomocí enzymů rozkládaná pomalu.
Reakce inzulínu na nápoj, která obsahuje hlavně kukuřičný škrob je podstatně nižší ve srovnání s komerčním sacharidovým mixem.

Sponser ULTRA COMPETITION je bez glutenu, laktózy, isomaltulózy a bez fruktózy – všechny živiny, které by mohl být zodpovědné za problémy s tolerancí během ultra vytrvalostních činností. Vhodný pro podporu fyzického výkonu při vytrvalostním cvičení i pro rehydrataci ztrát tekutin po fyzické aktivitě.

(PR)

 

 

 

 

 

 

 

datum: 04.11.17 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign