Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Voskem proti vodě

Mazivo Weldtite TF2 Dry Wax

Vybrat vhodné mazivo do hodně mokrých podmínek, kdy tající sníh a bláto permanentně omývají řetěz, není jednoduché. Samozřejmostí je použití maziva s vyšším obsahem lepivých složek, které se udrží na řetězu déle, nebo zvolit variantu na jiné bázi.

Mazivo TF2 Dry Wax je produktem anglické firmy Weldtite, která se specializuje na maziva, čisticí prostředky, nářadí a různé servisní pomůcky. Toto mazivo, neb chcete-li mazací vosk lehce nazelenalé barvy je přímo určené do nejnáročnějších podmínek a díky obsahu látky Krytox by mělo nabídnout vyšší schopnost přilnutí ke kovovému povrchu. Balení s obsahem 125 ml má na víčku výklopné kapátko, kterým lze obsah jednoduše aplikovat na řetěz. Pozor ale na větší otvor, protože mazivo velice snadno vytéká ve větším množství, takže stačí opravdu jen lehce stisknout lahvičku a aplikovat jej na suchý odmaštěný řetěz. Ideální je nechat první vrstvu na řetězu zaschnout a pak aplikovat ještě jednu a po celkovém zaschnutí je přetřít hadříkem. Takto ošetřený řetěz nás překvapil velice dlouhou životností maziva, které i za hodně mokrých podmínek zabránilo nepříjemnému ševelení, které vždycky znamená, že se mazivo vyplavilo. Vynikající vodoodpudivost znamená dobrou ochranu proti korozi a již zmíněnou delší výdrž maziva. Vzhledem k tomu, že hustší maziva většinou nabalují větší množství nečistot, tak v tomto případě šlo spíše o průměr srovnatelný s některými mazivy řidší konzistence. Na léto a na naleštěnou silničku za sucha bychom jej asi nepoužívali, ale do mokrého terénu je to rozhodně skvělý společník, na nějž je spoleh. Navíc zelená barva maziva při aplikaci velice přesně informuje o tom, jaký úsek řetězu už jeho majitel ošetřil a jaký ještě ne.

Cena 189 korun je vzhledem k vysoké funkčnosti tohoto prostředku rozhodně odpovídající a při šetrné aplikaci, protože pro domazávání již jednou ošetřeného řetězu není třeba aplikovat dvě vrstvy, vydrží celkem dlouho. Díky jeho schopnostem totiž není třeba řetěz mazivem doslova obalovat, ale funkčnost zajistí i malé množství.

(už)

 

Plusy: odolnost vůči vodě a vyplavení, menší lepivost

Mínusy: nenalezli jsme

datum: 02.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign