deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Volný Haven

Haven X-Trail

Haven X-TrailVýběr volných cyklistických kraťasů je vždycky větší alchymie než u elastického provedení. Vzhledem k tomu, že mají dvojité provedení, musí sedět jak vnitřní nohavičky s vložkou, tak vnější kraťasy.

U modelu Haven X-Trail se povedlo skloubit obojí a navíc tyto kraťasy díky výraznější délce nohavic až na kolena určitě potěší vyznavače volnějšího stylu jízdy, kteří nemají rádi do půli odhalená stehna při každém šlápnutí.

Vnitřní nohavičky jsou z pružného a výrazně prodyšného materiálu s CoolMax vložkou. Její velikost patří mezi ideální střed, takže nikde netlačí a nepřekáží, ale zároveň ani na širším sedle v žádném místě nechybí. Profilovaná vložka není našita klasickým švem přes okraje, ale přímo skrz, takže ani při delším přesunu po silnici nás nic nedřelo. Nohavičky jsou poměrně krátké, takže jejich vybavení silikonovým proužkem považujeme za trochu zbytečné, nicméně po utažení tkanicí v pase se tyto „trenýrky“ nikam neposunuly a držely velmi stabilně a přitom pohodlně.

Vnější kraťasy jsou z několika druhů materiálu, kdy přední díl je pružný, pas tuhý a pevný, na stehnech jsou malé tužší panely a pružné zadní díly mají teflonovou úpravu proti stříkající vodě. Sešití všech panelů je výrazné, přičemž hodně chválíme reflexní paspule po celé délce nohavic a také na zadní straně těsně nad hýžděmi. Viditelnost jezdce je v tomto případě nadstandardní.

Kalhoty mají zip a dva patenty v rozkroku, kolem pasu jsou poutka pro opasek, ale ten není třeba. Na vnitřní straně je totiž stahování všitým páskem se suchým zipem. K vnitřním nohavičkám se vnější upevňují na bocích poutky na suchý zip. Dvojice kapes v pase nenajde takové využití vzhledem k malé hloubce, ale kapsa s voděodolným zipem na boku je na telefon či peníze ideální.

Haven X-Trail

Materiál kraťasů je za jízdy velmi příjemný a nabízí i přes výraznější délku nohavic komfortní ventilaci. Střih se nekrabatí na tříslech a nikde netáhne, celý den v těchto kraťasech není na kole žádný problém, spíše naopak, patří mezi jedny z nejpohodlnějších, jaké jsme vozili a výška vzadu v pase je nadstandardní. Jejich cena je 1490 korun, v nabídce jsou tři barevné variace, vždy pouze s černou nebo šedou a bílou, velikosti jsou XS – XXL.

(už)

Plusy: reflexe, střih, vložka

Minusy: hloubka kapes

datum: 23.06.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign