cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Vodní kraťasy

Endura Superlite Shorts

Endura Superlite ShortsNechceme vám přinést test surfařských šortek, ale plnohodnotných cyklistických kraťasů, které jsou ideální pro jízdu v dešti nebo na hodně mokrém a blátivém podkladu. Kraťasy Endura Superlite Shorts jsou nepromokavé a jsou tak ideální jako krycí vrstva přes čapáky nebo i samostatně v kombinaci s návleky přes kolena.

Jelikož značka Endura sídlí ve Skotsku, je jasné, že mlha, bláto a déšť jsou pro její výrobky na denním pořádku. Kraťasy Superlite tedy patří mezi oblečení určené vyloženě jako ochranné, tedy do deště, chladna a do počasí, ve kterém by ani cyklistu ven nevyhnal.

Základním materiálem je syntetická tkanina s voděodolnou úpravou, která by měla odolat 20 000 mm vodního sloupce a zároveň by měla disponovat paropropustností 7 000 g. Tento materiál je na celém předním dílu a nohavicích. Všechny švy jsou speciálně chráněné proti pronikání vlhkosti a dvojice kapes je vybavena nepromokavými zipy.

Materiál není v žádném směru pružný, takže střih trochu kopíruje lehce nakrčenou nohu. Díky délce těsně přes kolena je to nutnost, aby materiál při šlapání nikde netáhnul a nevyhrnoval se. Vnitřní povrch je totiž trochu přilnavý, takže se po elastických kalhotách nebo po nohách neklouže tak dobře.

Na bocích nechybí výrazné reflexní trojúhelníky a na zadní části kolene je stahování na suchý zip. To v případě zmenšení obvodu nohavice zajistí, aby se materiál nevyhrnoval přes koleno nahoru a tím pádem tak zůstala noha kompletně krytá svrchu za deště.

Endura Superlite ShortsZadní strana nohavic a sedací partie je z hrubšího a trochu pružného materiálu. Je to hlavně kvůli odolnosti vůči prodření o sedlo.
Tento materiál je výrazně silnější než na přední straně nohavic, ale pro zpracování švů platí totéž. Těsně pod širokou gumou v pase je vzadu pruh elastického materiálu, takže kraťasy při předklonu nemají tendenci sjíždět. To vše je pojištěno tkaničkou v pase.

Tento kousek šatníku jsme vozili hlavně v teplotách mírně nad nulou, když venku ležela sněhová břečka a bláto, takže bylo nutné buď nasadit blatníky, nebo se prostě nějak chránit proti nebezpečí mokrého pozadí. Všechna voda a bláto se zastavily o materiál, takže jeho odolnost rozhodně chválíme. Totéž platí i pro střih, který jezdce nijak neomezuje a chrání i zmíněná kolena.

Kdo by chtěl kraťasy vozit i v létě samostatně, může si do nich vepnout vnitřní nohavičky s vložkou, které mají systém Clickfast se čtveřicí úchytů v sérii vždy po třech patentech kolem pasu. Vzhledem k nízké paropropustnosti materiálu tenhle model nedoporučujeme pro běžné letní ježdění, protože se v něm jezdec velmi rychle zapaří. Ideální je opravdu jako ochranná vrstva do nižších teplot, nebo i do léta, ale to jen pro vyjížďku za deště. Za cenu 1449 korun jde o velmi dobře provedený kousek, který stoprocentně ochrání a díky střihu nabídne dostatek pohodlí.

www.endura.cz

Plusy: voděodolnost, střih, reflexe, stahování

Minusy: horší ventilace

datum: 08.04.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign