deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Vodní kraťasy

Endura Superlite Shorts

Endura Superlite ShortsNechceme vám přinést test surfařských šortek, ale plnohodnotných cyklistických kraťasů, které jsou ideální pro jízdu v dešti nebo na hodně mokrém a blátivém podkladu. Kraťasy Endura Superlite Shorts jsou nepromokavé a jsou tak ideální jako krycí vrstva přes čapáky nebo i samostatně v kombinaci s návleky přes kolena.

Jelikož značka Endura sídlí ve Skotsku, je jasné, že mlha, bláto a déšť jsou pro její výrobky na denním pořádku. Kraťasy Superlite tedy patří mezi oblečení určené vyloženě jako ochranné, tedy do deště, chladna a do počasí, ve kterém by ani cyklistu ven nevyhnal.

Základním materiálem je syntetická tkanina s voděodolnou úpravou, která by měla odolat 20 000 mm vodního sloupce a zároveň by měla disponovat paropropustností 7 000 g. Tento materiál je na celém předním dílu a nohavicích. Všechny švy jsou speciálně chráněné proti pronikání vlhkosti a dvojice kapes je vybavena nepromokavými zipy.

Materiál není v žádném směru pružný, takže střih trochu kopíruje lehce nakrčenou nohu. Díky délce těsně přes kolena je to nutnost, aby materiál při šlapání nikde netáhnul a nevyhrnoval se. Vnitřní povrch je totiž trochu přilnavý, takže se po elastických kalhotách nebo po nohách neklouže tak dobře.

Na bocích nechybí výrazné reflexní trojúhelníky a na zadní části kolene je stahování na suchý zip. To v případě zmenšení obvodu nohavice zajistí, aby se materiál nevyhrnoval přes koleno nahoru a tím pádem tak zůstala noha kompletně krytá svrchu za deště.

Endura Superlite ShortsZadní strana nohavic a sedací partie je z hrubšího a trochu pružného materiálu. Je to hlavně kvůli odolnosti vůči prodření o sedlo.
Tento materiál je výrazně silnější než na přední straně nohavic, ale pro zpracování švů platí totéž. Těsně pod širokou gumou v pase je vzadu pruh elastického materiálu, takže kraťasy při předklonu nemají tendenci sjíždět. To vše je pojištěno tkaničkou v pase.

Tento kousek šatníku jsme vozili hlavně v teplotách mírně nad nulou, když venku ležela sněhová břečka a bláto, takže bylo nutné buď nasadit blatníky, nebo se prostě nějak chránit proti nebezpečí mokrého pozadí. Všechna voda a bláto se zastavily o materiál, takže jeho odolnost rozhodně chválíme. Totéž platí i pro střih, který jezdce nijak neomezuje a chrání i zmíněná kolena.

Kdo by chtěl kraťasy vozit i v létě samostatně, může si do nich vepnout vnitřní nohavičky s vložkou, které mají systém Clickfast se čtveřicí úchytů v sérii vždy po třech patentech kolem pasu. Vzhledem k nízké paropropustnosti materiálu tenhle model nedoporučujeme pro běžné letní ježdění, protože se v něm jezdec velmi rychle zapaří. Ideální je opravdu jako ochranná vrstva do nižších teplot, nebo i do léta, ale to jen pro vyjížďku za deště. Za cenu 1449 korun jde o velmi dobře provedený kousek, který stoprocentně ochrání a díky střihu nabídne dostatek pohodlí.

www.endura.cz

Plusy: voděodolnost, střih, reflexe, stahování

Minusy: horší ventilace

datum: 08.04.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign