cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Vítězné tažení HEADu

Čistě biková formace HEAD PRO TEAM si připisuje jeden úspěch za druhým, přičemž hlavně naše domácí Barbora Průdková a Švýcar Joel Roth jsou jejími největšími oporami. Pokud v testech modelů kol značky HEAD často píšeme o jejich závodním ladění, na tratích největších světových podniků se to pravidelně potvrzuje. Černá ve spojení se svítivě žlutou a bílou, tedy typické „válečné“ zbarvení týmových dresů HEAD PRO TEAM, je stále více vidět, ať už na evropských a světových šampionátech, tak na našich domácích tratích. Značka HEAD se za poměrně krátkou dobu nejen etablovala mezi prémiové výrobce jízdních kol, s důrazem na špičkové modely nejvyšší třídy, ale podobně rychle se zapojila také do rozjetého vlaku světové závodní cyklistiky.

V základní mezinárodní sestavě nejdeme nejen mistryni ČR a vicemistryni Evropy ve sprintu Barboru Průdkovou či výše zmíněného juniorského vicemistra světa (kategorie U 19) Joela Rotha, ale také dvojici dalších švýcarských XC jezdců, v obou případech kategorie U23, a sice Erica Lüthiho a Nicka Baumanna. Takže současnou podobu profitýmu lze označit za čistě česko-švýcarskou. Výčet úspěchů všech zmíněných závodníků si necháme až na konec, každopádně značka HEAD podporuje i další týmy, jako například HEAD BIKE TJ OPAVA, který se aktuálně zaměřuje především na mladé cyklisty, a to hlavně v kategorii XCO. Vraťme se ale k „UCI“ profitýmu, který sedlá prakticky sériové modely elitních karbonových rámů, ať už lehoučkých hardtailů řady Trenton či fullů AdaptEdge. Jelikož jsme časopisem zaměřeným primárně na techniku, podívejme se právě závodnímu materiálu trochu na zoubek.

Poslední generaci ultimativního karbonového hardtailu Trenton jsme již představili při její světové premiéře na veletrhu Eurobike 2017. Superlehký bike s nezaměnitelným tvarováním a charakteristickou integrací podsedlové objímky váží s osazením Sram X01 něco málo přes devět kilogramů. Značka SR Suntour dodala své nejluxusnější vidlice řady Axon, o špičkovou akceleraci se starají karbonové ráfky a vše dotváří pláště Schwalbe, řetězy KMC a především luxusní komponenty Controltech, což je ostatně značka již tradičně provázaná také se zcela sériovými modely kol značky Head. V případě týmových celoodpružených modelů je pak osazení téměř identické s hardtaily Trenton, přičemž rámový základ je opět poslední evolucí řady AdaptEdge.

Karbonové rámy se stejně tak karbonovou zadní stavbou vsadily na stovkový zdvih vpředu i vzadu, takže již samotná použitá rámová platforma od začátku vývoje počítala primárně se závodním nasazením. Konstrukční minimalismus a sázka na stoprocentní funkci se promítly do koncepce, u níž je zadní čep nahrazen pružností karbonových horních ramen, což je ostatně patrný trend posledních let i mezi dalšími, konkurenčními maratonskými a XC bestsellery, ať už na nich najdeme nápis Scalpel, Epic či Spark. Tréninková kola pro najíždění kilometrových objemů má tým k dispozici v podobě plně sériových karbonových modelů I-Speed.

Nyní ale už k největším úspěchům HEAD PRO týmu. Barbora Průdková na sebe strhává čím dál větší pozornost, zdaleka nejen růžovo-černým rámem Trenton. Dvaadvacetiletá mistryně republiky a vicemistryně Evropy v XC eliminátoru podepsala kontrakt s profitýmem až do Olympijských her v Tokiu v roce 2020, takže naše želízko v ohni budeme v dresu HEAD vídat minimálně nejbližší tři sezóny. Barbora, závodící v kategorii U23, má na svém kontě zatím čtvrtou příčku z Mistrovství světa v XCO a třetí místo z Mistrovství České Republiky, takže lze předpokládat, že její hvězda bude ještě stoupat vzhůru.

Světově nejznámější z formace HEAD PRO TEAM je zatím zcela jistě Švýcar Joel Roth, závodící rovněž v kategorii U23. Může se již pochlubit tituly Mistra světa i Mistra Evropy, a sice ve štafetě se švýcarským národním týmem. K jeho sólovým největším úspěchům však patří již zmíněný titul juniorského vicemistra světa v kategorii U19, dále celkové druhé místo ve světovém poháru XCO, titul juniorského Mistra Švýcarska nebo nejúspěšnějšího evropského XCO závodníka kategorie U19.

Další ze Švýcarů, Eric Lüthi, má zatím na svém kontě druhé místo ze Swiss Cup v Andermattu v kategorii U23, dvanácté místo na Junior World Series Marseille, nebo 16. místo z Junior World Series Haiming. Poslední z hlavní čtveřice, Nick Baumann, se doposud může pochlubit pátým místem na Queenstages Perskindol Swiss Epic v kategorii Elite, dále třetí příčkou z C2 v Argovia Cup Lostofr (kategorie U23) nebo 11. místem na Profix Swiss Bike Cup.

Tolik tedy výčet nejdůležitějších dosavadních úspěchů členů profistáje HEAD. Držíme palce, ať je také celá sezóna 2018 minimálně stejně úspěšná!

(kad)

datum: 10.10.18 - kategorie: Sport
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign