Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Vítěz Tour de France trénoval v Krkonoších

Vítěz Tour de France trénoval v Krkonoších

Asi již jen málo pamětníků ví, že vítěz Tour de France z roku 1980 Joop Zoetemelk se učil lyžovat na běžkách a trénoval na nich v našich Krkonoších. Přivezl ho do nich tehdejší šéf týmu Amstel Beer pan Herman Krott, který zde s rodinou trávil několikrát zimní dovolenou na Lyžařské boudě. Tu vedl vedl pan Šimeček, bývalý cyklista a jeho dlouholetý kamarád. Ostatně, Lyžařská bouda byla hojně využívána na zimní soustředění i cyklisty tehdejšího Kovo Praha a později i Dukla Praha a dalších oddílů.

Herman Krott Joopa dovedl až do pelotonu profesionální cyklistiky. Ten absolvoval Tour de France celkem sedmnáctkrát a vždy patřil k nejlepším. Mimo zmíněné vítězství obsadil celkem 6x druhé místo (!) a má na kontě 10 vítězných etap. Vyhrál ale například i Paris-Nice, Tour de Romandie, Paris Tours a mnoho dalších závodů. Pyšní se také zlatou olympijskou medailí z roku 1968, kde byl členem vítězného družstva v závodě na 100 km.

Joop Zoetemelk patřil k těm největším dříčům profesionálního pelotonu. Nikdy nedal při závodě nikomu nic zadarmo. Ani sobě. Tato jeho vlastnost se projevila již v jeho začátcích i na jeho individuálním soustředění na Lyžařské boudě, kde se učil lyžovat. Ač naprostý začátečník, sám se vydával na dlouhé tréninky a vracel se později, než bylo obvyklé. Z jednoho se nevracel ani dlouho po setmění. Když už Krottova a Šimečkova trpělivost byla takřka u koncet a sahali po telefonu, aby zburcovali horskou službu, Joop se objevil ve dvěřích. Unavený si pochvaloval, jak si krásně zatrénoval. Vyběhl v devět ráno….

datum: 15.04.12 - kategorie: Sport

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Herman Krott Joopa dovedl až do pelotonu profesionální cyklistiky. Ten absolvoval Tour de France celkem sedmnáctkrát a vždy patřil k nejlepším. Mimo zmíněné vítězství obsadil celkem 6x druhé místo (!) a má na kontě 10 vítězných etap. Vyhrál ale například i Paris-Nice

    20.06.13, 11:35:09
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign