katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

VIP sekce, Marin Mount Vision Pro ,149 990 Kč

Kalifornská značka Marin je nejen legendou mountain bikingu s více než třicetiletou historií, ale navíc pro příští rok značně přiostřila své drápky. Což ostatně koresponduje i s jejím tradičním logem, v němž najdeme medvěda. Každopádně, kolekce 2017 se může pochlubit skvělými fully, dále třeba nádhernými retro modely Four Corners či Pine Mountain a v neposlední řadě také hodně povedeným trailovým bikem Hawk Hill, s naprosto bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Ostatně, jeho test jste mohli nalézt v Cykloservisu 18/2016. My jsme však pro naši VIP sekci sáhli na opačný konec nabídky - tedy na jeden z nejluxusnějších fullů, jaký v nabídce nalezneme.

Řada nových modelů vsadila na hodně netradiční odstíny, což se týká jak bledě modrého topmodelu řady Rift Zone, tak námi prezentovaného Mount Vision Pro, jenž je pro změnu vyveden v temně zelené barvě. Zajímavý kabát však není tím nejdůležitějším – hlavní je karbonový rám i zadní stavba z uhlíkových vláken, vše doplněno skvělou trailovou geometrií a pocitově skoro bezedným 140mm zdvihem na obou osách. Nepřehlédnutelný je skoro až extrémní sloping, dále esovitě prohnutá sedlová trubka nebo zadní stavba, u níž je zadní čep nahrazen samotnou pružností karbonu - z koncepčního hlediska se tedy jedná o jednočep s přepákováním. Použitou rámovou platformu výrobce nazývá IsoTrac a praktické testy dokázaly, že skutečně nebylo nic podceněno. Skvělá torzní tuhost, více než dostatek prostoru pro manévrování nad rámem a v neposlední řadě průběh pružení adekvátní jak pro tvrdý terén, tak současně schopný zvládnutí běžných, třeba i maratonských tratí ve sportovnějším tempu. Jméno Mount Vision bylo u značky Marin již před mnoha lety spojováno se značnou univerzalitou a rychlostí, přičemž poslední generace jde ve šlépějích svých předchůdců.

Řada Mount Vision sázející na 27,5“ kola obsahuje pětici modelů se značným cenovým rozpětím. Základní verze s dodatkem „5“ vyjde na velmi zajímavých 61 990 korun a obsahuje prakticky všechny vymoženosti dražších variant, včetně kvalitní teleskopické sedlovky. Námi prezentovaná top-verze za sto padesát tisíc je ale logicky maličko jinde a luxusně pracující odpružené vidlici Rock Shox Pike RCT3 vzadu sekunduje tlumič Monarch Plus RCT3 téhož výrobce. Sada Sram Eagle disponuje dvanácti pastorky, konkrétně nejnovějším převodovým systémem 1x12. Na karbonových klikách nalezneme logo X0 a převodník se čtyřiatřiceti zuby, vzadu pak špičkovou kazetu Eagle s rozsahem 10-50. Dá se tedy říci, že nejvyšší zástupce série Mount Vision disponuje jak převody pro zdolání extrémně prudkých výjezdů, tak i pro rychlé přesuny po asfaltu. Tomuto biku může celá řada rádoby závodních XC fullů doslova závidět nejmenší desítkový pastorek!

Další osazení se nese v duchu „top“ zařazení. Nechybějí zapletená kola od Stan's NoTubes obutá do zdánlivě nepříliš hrubých „tubeless ready“ plášťů WTB v šíři 2,4“. Brzdy dodal opět Sram, konkrétně supervýkonný model Guide RS se 180mm kotouči vpředu i vzadu. Nemůže chybět teleskopická sedlovka KS LEV Integra s kompletně vnitřním vedením dálkového ovládání. Karbonová řídítka nesou logo Deity a na představci nalezneme nápis Camut, tedy neokoukané a velmi pečlivě zpracované komponenty. A pokud nakonec ještě jednou zabrousíme k rámu, potěší jak nádherně provedené čepy či vnitřní vedení řadicího bovdenu, tak i maximálně odlehčené ramínko přepákování tlumiče. Mezi praktické detaily se řadí skvěle funkční plastový chránič spodní trubky nebo třeba držák přesmykače Direct Mount, v případě námi prezentovaného kola zaslepený decentně vyhlížející krytkou s logem značky. Zkrátka se myslí i na ty uživatele, kteří se nechtějí smířit s redukcí převodníků a svůj bike by rádi třeba v budoucnu dovybavili dvojpřevodníkem. Marin nám v tomto ohledu dává možnost volby, což je sympatické.

(kad)

datum: 05.03.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign