cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

VIP sekce, Head I-Speed VI

Značka Head pro sezónu 2017 svými novinkami rozhodně nešetřila – nové jsou celoodpružené modely AdaptEdge, nový je elektro-fatbike E-Randall a nové jsou i silniční karbonové topmodely. Ten nejlepší z nich, konkrétně model I-Speed VI, jsme si vybrali do naší VIP sekce, kam právem patří nejen svou cenovkou 149 990 korun.

Nezaměnitelný rukopis s ostře řezanými hranami z monokokového rámu doslova čiší, přičemž tvarování jednotlivých rámových partií je vykresleno i použitou grafikou a barevnou kombinací. Výsledkem je velmi atraktivní design snoubící se s dokonalou funkcí, tedy jmenovitě nízkou hmotností a vysokou tuhostí při záběru. V těchto ohledech Head rozhodně nic nepodcenil, a stranou zájmu nezůstala ani aerodynamika, podtržená koly s vysokými karbonovými ráfky Aster. I-Speed VI je zkrátka odpovědí na požadavek vysoce moderního silničního kola respektujícího nejnovější trendy, ovšem tentokrát bez nadváhy v podobě kotoučových brzd. Osazení kompletní sadou Shimano Ultegra s elektronickým řazením Di2 je už jen určitou třešničkou na dortu. Záměrně o druhé nejvýše postavené silniční sadě japonského výrobce píšeme v superlativech, neboť je z našeho pohledu prakticky shodně funkční s nejluxusnější Dura-Ace. A nejnovější „dura“ 2017 si bude vzhledem ke svému netradičnímu designu možná trochu déle hledat cestu k našim srdcím.

Ale zpět k silničnímu topmodelu Head. Rám se spíše minimálním slopingem zaujme extrémně mohutnou spodní trubkou i nepřehlédnutelným vytvarováním hlavové partie plynule přecházející v plochá ramena přední celokarbonové vidlice. Profilace horní trubky se směrem dozadu výrazně zeštíhluje, aby ostrým lomem přešla v sedlovou trubku, do níž ústí podobně aerodynamicky tvarovaná sedlovka. V duchu současných trendů zde nenajdeme klasickou podsedlovou objímku, jež je nahrazena stahujícím mechanismem, integrovaným přímo do útrob rámu. Vyšší průřez řetězových vzpěr je v kombinaci s použitým profilem spodní i sedlové trubky zásadní pro optimální přenos energie. Mezi krásné detaily patří vytvarování sedlových vzpěr rámu, respektive jejich napojení na sedlovou trubku. Grafika zde opět vše podtrhuje, a designérům Headu patří uznání. Konstrukční čistota je vlastní i kompletně vnitřnímu vedení brzdového bovdenu či kabelů řazení Di2 a stejně tak integrovaným ložiskům středového pouzdra. Pokud se ještě na okamžik vrátíme k použitým profilacím rámu, pak se jednotlivé trubky po celé své délce neustále proměňují a výsledek je velmi atraktivní, takže oko pozorovatele neustále podněcuje k prohlížení všech detailů.

Osazení bylo vedle sady Ultegra Di2 svěřeno již výše zmíněným karbonovým kolům Aster, jejichž největší devizou budou vysoké rychlostní průměry na rovinatějších tratích. Nápis HiSpeed 50C u celokarbonové, 50 mm vysoké konstrukce ráfků je dostatečně vypovídající a upřednostňuje příkladnou aerodynamiku. Té byl uzpůsoben třeba i tvar řídítek nebo karbonová sedlovka, rovněž s logem Head, jež je originální přímo k tomuto rámu. Tentýž nápis najdeme také na závodně tvarovaném sedle s titanovými ližinami a potahem dokonale ladícím s grafikou rámu. Mezi dalšími díly nalezneme třeba špičkové pláště Schwalbe Durano, ale to už zabíháme do detailů.

Pokud vás špičkový silniční Head zaujal, ale radši byste něco trochu dostupnějšího, nic není ztraceno. Hned pod tímto modelem se v nabídce nalézá I-Speed V se shodným rámem a mechanickou Ultegrou a tutéž sadu nalezneme i na následujícím stroji I-Speed IV. Modely I-Speed III a I-Speed II pak využívají skvěle funkční hydraulické kotoučové brzdy, šířka nabídky značky se zkrátka neustále rozšiřuje napříč všemi segmenty, nejen cyklistickými...

(kad)

datum: 22.05.17 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign