Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

VIP - Kallys Hacker 90

Kellys Hacker 90 za 89 990 Kč

Slovenský Kellys má, stejně jako drtivá většina ostatních výrobců, největší záběr ve střední třídě. Což však neznamená, že v jeho nabídce nenajdeme také hodně luxusní modely cenově šplhající ke sto tisícům korun. Karbonový hardtail Hacker 90 si určitě zaslouží zařazení do naší VIP sekce, v níž se pravidelně setkáváte s těmi nejdražšími koly jednotlivých značek.


Jméno Hacker je již tradičně zařazeno mezi to nejlepší, co Kellys pro XC závodníky a maratonce nabízí, přičemž devadesátka stojí na úplném vrcholu dané řady - přesněji řečeno, sedmadvacítkové řady. Ano, také Kellys nenechal nic náhodě a pro letošek připravil celou řadu modelů postavených na středním průměru kol. A i v tomto případě je jasně zřetelné, že do budoucna sedmadvacítky s celkem velkou pravděpodobností vytlačí segment 26" na samý okraj zájmu zákazníků. V nabídce slovenské značky najdeme celkem třináct 27,5" hardtailů ve třech modelových řadách – Hacker, Thorx a Madman, přičemž čtveřice Hacker stojí na totožném karbonovém rámu.
A jaký je topmodel s cenovkou atakující devadesátitisícovou hranici? Lehký, rychlý, velmi tuhý při záběru a designově hodně výrazný. Kellys se v posledních kolekcích stal barevně podstatně decentnější, než tomu bylo v minulosti, přesto však nezapře svůj rukopis. Tmavé odstíny lakování nejvýše postaveného XC stroje pak maskují široké profily karbonových trubek monokokového rámu, a především jeho mohutně působící hlavovou i středovou partii. Nepřehlédnutelný je výrazný sloping s vyšší hlavou, čímž si rám získává naše sympatie. Bike je sice stavěn především na závodní kolbiště, přesto však klade nemalý důraz na jízdní komfort. O ten se zde tedy stará nejen karbon na postu rámu i sedlovky a vpředu pak vidlice Fox, ale právě i samotný posed. Mezi další detaily rámu, které se nám líbí, patří vnější vedení řadicích bovdenů a hadice zadní brzdy – zvítězila zde tedy praktičnost nad nutným efektem. Nezbytné je pak 1,5" spodní ložisko hlavy či úchyt zadní brzdy standardem Post Mount.
Osazení jistě není co vytknout. Vidlice Fox 32 Float Factory Fit s dálkovou regulací tří přednastavených poloh komprese CTD je stejně bezchybná jako zapletená kola Crank Brothers Cobalt 2 27,5. Ta těží jednak ze své neokoukanosti a atypické konstrukce, ale i z nízké hmotnosti a především vynikající, dalo by se napsat až bezkonkurenční tuhosti při záběru. Uchycení drátů do ráfku je stejně nevšední jako samotné dráty, tvořené z jedné poloviny červeně anodizovanou duralovou částí, jakýmsi prodlouženým niplem.
Kompletní sada Shimano XTR je stejně nekompromisní. Kdo jednou vyzkoušel třeba brzdy XTR, jen těžko si bude zvykat na jiné, ty zde použité vsadily na klasické kotouče o průměru 160 mm. Jediným kvalitativně nižším komponentem jsou pedály Shimano PD-M520, jimž ale není z hlediska životnosti také co vyčíst.
Další díly nesou logo KLS RacePro Carbon, jedná se tedy o komponenty vlastní značky spadající pod Kellys. Karbonová řídítka, představec i sedlovka s logem KLS si skutečně v ničem nezadají s díly zvučných světových značek. Sedlo Fizik Gobi XM s magneziovými ližinami je osvědčenou klasikou, lehkou a pohodlnou. A něco podobného platí o pláštích Schwalbe Racing Ralph Performance, které patří mezi nejrychlejší a naše nejoblíbenější univerzály.
V součtu je tedy nejlepší sedmadvacítka značky Kellys skutečně nekompromisním kolem schopným přesně v této sériové specifikaci stanout na startu závodu pod profesionálním jezdcem. A následně zvítězit. Což se určitě o všech kolech za devadesát tisíc říci nedá. Ano, většinou jsou skvělá, ale mnohdy jim něco málo schází, aby se mohla funkčně poměřit s úplnou závodní elitou.
(kad)

datum: 20.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign