cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

VIP - Head Trenton II

Head Trenton II - 49 990 kč

Rakouskou značku Head znají dobře především lyžaři a tenisté, kteří jsou zvyklí vídat její logo na špičkových produktech, od lyží, snowboardů a veškerého lyžařského vybavení, až po tenisové či squashové rakety a celou řadu dalších doplňků. Asi bylo jen otázkou času, kdy pod svá křídla tento silný výrobce přibere také jízdní kola. A nutno přiznat, že se mu vstup do světa cyklistiky povedl a že už první kolekce nabídne nejen technicky vyspělé modely, ale především hodně vydařené designy. Mimochodem, expozice značky Head patřila k jedněm z nejpříjemnějších překvapení podzimního brněnského veletrhu Sport Life.

Head Trenton II

Pro značku Head je z prodejního hlediska zatím zásadní především střední třída kol, ale je více než pravděpodobné, že se do budoucna dočkáme nejen rozšíření nabídky, ale i jejího posunu směrem k luxusnějším strojům. Top model kolekce 2013 se cenově pohybuje na padesátitisícové hranici, což sice není pro naši luxusní rubriku úplně běžná částka, protože zde představované stroje mívají často dvoj i vícenásobnou cenu, nicméně kombinace karbonového rámu a osazení Deore XT je dostatečnou vstupenkou do VIP sekce.

Základem nejdražšího Headu se stal celokarbonový monokokový rám vybavený zcela současnými konstrukčními prvky. Nechybí proto 1,5“ spodní ložisko kónické hlavy, Post Mount úchyt třmenu zadní brzdy na levé vzpěře či atraktivní vnitřní vedení řadicích lanek. Charakteristické jsou také mohutné profily jednotlivých trubek a především obloukový průhyb té horní, jenž při bočním pohledu opticky plynule přechází do sedlových vzpěr zadní stavby. Společně s výrazným přesazením sedlové trubky se tento prvek promítá do navýšení schopnosti rámu pohlcovat otřesy. Nepřehlédnutelným konstrukčním znakem je také průhyb řetězových vzpěr, podobný, jaký jsme byli v devadesátých letech zvyklí vídat u amerického Schwinnu. Výhodou tohoto řešení je zvětšení prostoru v okolí řetězu, čímž se redukuje jeho nežádoucí kontakt s karbonovou vzpěrou. Design rámu vychází z ostatních produktů značky a nutno přiznat, že je nejen hodně výrazný, ale současně i nezaměnitelný.

V případě osazení vsadil výrobce na vzduchovou vidlici Rock Shox Reba s ovládáním lockoutu z řídítek. Kliky a oba měniče ze sady Deore XT doplňují kotoučové brzdy SLX, zkombinované se 180mm kotouči. Zapletená kola dodal český Remerx, model MasterDisc je sázkou na jistotu z hlediska poměru celkové tuhosti, odolnosti a příznivé váhy. Obutí představuje oblíbenou, maximálně univerzální a současně rychlou klasiku, konkrétně model Racing Ralph od Schwalbe. Další díly jsou již pod taktovkou Headu, což platí jak o komponentech kokpitu, tak o sedlovce a sedlu, designově sladěném s grafikou rámu.

Výše představený top model v nabídce doplňuje o stupínek nižší Trenton I, s cenovkou 39 990 korun a totožným karbonovým rámem. Na rozdíl od luxusnější „dvojky“ spoléhá na vidlici Rock Shox Recon a kombinaci dílů Deore XT a Deore.

Ať už jste nadšenými lyžaři či třeba tenisty, můžete mít nyní od své oblíbené značky i kolo. Vedle standardních horských a krosových v nabídce nechybějí devětadvacítky, dětské modely ani povedené dámské biky, s nepřehlédnutelnou grafikou a výraznými barevnými kombinacemi. Kompletní nabídku značky Head najdete v našem největším katalogu kol na stránkách www.cykl.cz.

(kad)

datum: 27.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign