deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Videoškola jízdy na horském kole

Škola jízdy

Chcete se naučit lépe ovládat své horské kolo a nevíte jak na to? V tom případě sledujte náš malý videoseriál, kde v názorných ukázkách objevíte možná to, co vám k vašim cyklodovednostem chybí. Postupně vám budeme představovat vše, co vás rozhodně technicky posune na vyšší úroveň. Sám lektor a dlouholetý redaktor Cykloservisu Dušan kolo ovládá natolik, že dokáže bez problému předvést vše, co by se každý, nejen mladý biker, mohl naučit. A až si pár věciček vyzkoušíte a trochu naučíte, věřte tomu, že dovednosti vám budou prospěšné nejen v případě vaší freeride jízdy, ale i při běžné jízdě krajinou, neboť získáte návyky, které vás přenesou přes jakoukoliv záludnou překážku. Budete na kole jistější.

Začínáme pomalu a sice nácvikem stání na místě bez toho, abyste museli opustit pedály kola.

Zajímavost:

Stání na místě sice dnes využijete na horském kole, ale kdysi bylo dlouhé stání doménou disciplíny sprint na cyklistické dráze. Sprint se jezdí na cca tři okruhy a spurtuje se naplno na posledních 200 metrů a déle. Mezi tím se taktizuje. Někdo chce prvou pozici, někdo druhou. Někdy oba druhou. V tom případě se často oba závodníci zastavili a nutili tak soupeře k předjetí. Prvá pozice byla na některých drahách nevýhodná s ohledem na její charakter. Případně se závodníci rozhodovali kvůli směru větru a znalosti soupeře. Nesmělo se couvat. Pokud závodník couvnul o více než 30 cm, závod se odstartoval znovu a závodník, který se prohřešil couvnutím, byl určen v prvém kole do vedení na prvou pozici. Někdy se stálo velmi dlouho. Stávalo se, že závodníci stáli na místě i několik minut, pět a více. Zaznamenaným rekordem bylo stání soupeřů ihned po startu dvě hodiny. To si přišli diváci opravdu na své:)

 

datum: 16.07.09 - kategorie: VIDEA
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign