penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Víceúčelová brašna

Tak přesně takhle zní název brašny Sport Arsenal Art. 550, která se dokáže z menší brašny pro jednodenní výlet proměnit hned v trojbrašnu o celkovém objemu až devatenáct litrů. Tenhle kousek z kategorie SNC (Speciální Náročná Cykloturistika) tak dokáže uspokojit třeba ty výletníky, kteří během toulek rádi nakupují, a nechtějí kvůli tomu neustále vozit klasickou trojbrašnu.

Základem je kombinace materiálů PVC/PAD ve voděodolném provedení, doplněném ochranným návlekem ve žluté barvě. Ve složeném stavu jde o jednoduchou brašnu na horní stranu nosiče, která má hlavní komoru s možností výškové regulace objemu po rozepnutí zipu na obvodu. Nechybí přední kapsička, ramenní popruh a gumicuk na horní straně víka brašny. To vše je dostatečné pro jednodenní výlet, kdy toho nemusíme převážet moc, a takto lze komplet uchytit pomocí poutek se suchými zipy jak na klasický nosič, tak na jeho jednodušší obdobu upevněnou na sedlovce. Reflexní proužky na zadní straně i na bocích jsou samozřejmostí, a pokud bychom chtěli zůstat u celodenního výletu, bylo by to dostačující. Jenže na bocích jsou ještě kapsy, které jednak mohou pojmout pár drobností, ale jejich jednoduchý zip slouží především k jejich zajištění ve složeném stavu.

 

Po rozepnutí se totiž na obou stranách hlavní brašny objeví plnohodnotné boční kapsy, každá s vlastním zipem, vnější síťovou kapsičkou, gumicukem a reflexním pruhem. Díky tomu získáme trojbrašnu, která toho pojme docela dost,  jedno zda na předním, či zadním nosiči nebo sedlovkovém provedení. U toho posledního je ale nutnost mít na něm bočnice, a přece jen jeho omezená nosnost nemusí s devatenáctilitrovou plně naloženou brašnou úplně souhlasit. Na klasický nosič je ovšem tenhle komplet ideální a boční kapsy lze snadno zajistit protažením gumového pásku s poutky za stojnami nosiče na straně u výpletu. Kapsy tak nemají šanci se někde v náklonu pohybovat směrem od kola a celá brašna docela dobře drží na svém místě.

 

Samozřejmě to není o nějakém extrémním putování či několika dnech v terénu, na to dodává Sport Arsenal speciální produkty, ale jako okamžité navýšení objemu pro jízdu po silnici či polní cestě je tohle ideální řešení. Proti dešti pak sice nemají boční kapsy, kvůli absenci horního lemu, zrovna ideálně chráněný zip, ale to vše řeší zmiňovaný návlek. Komplet s hmotností 1190 gramů tak dokáže za 1015 korun poskytnout jak nenápadně vyhlížející jednodenní brašnu, tak velkoobjemové řešení pro přepravu většího nákladu.

(už)

 

datum: 23.10.16 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign