cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Větrná zbraň

 

Tak nějak v překladu vyzní název hustilky BBB Wind Gun, kterou jsme v jejím menším provedení „S“ otestovali jak na silniční, tak bikové duši.

Hustilky vůbec tvoří velkou část kolekce značky BBB a jde o modely, na něž jen těžko narazíte s odlišným logem a stejným provedením. Windgun je minihustilkou s hliníkovým tělem pístu, plastovou hlavicí pro dva průměry ventilků a plastovou rukojetí. To jsou základní rysy, které má většina minihustilek, ovšem zde došlo u tohoto osvědčeného modelu k inovacím, takže výklopná rukojeť má aretaci pro lepší oporu při huštění. Kromě pravého úhlu vůči pístnici může být rukojeť i sklopená v menším úhlu. Nechybí plastová páčka jisticí hlavici na ventilku, což se v akci ukázalo jako velice funkční řešení. A v poslední řadě je tu mechanický manometr, který celkem přesně ukazuje hodnotu tlaku v pneumatice, a to až do hodnoty 120 PSI.

Hustilka se dodává v sadě s držákem pod košík na bidon, v němž je jištěna kromě nacvaknutí také gumovým poutkem. Délka 240 mm sice naznačuje větší objem vzduchu v pístnici, ale toto menší provedení se ukázalo být, co se týče výkonu, spíše průměrné. Na druhou stranu jsme s ním neměli problém nahustit jak 27,5“ enduro pneumatiku šíře 2,4 palce, tak silniční třiadvacítku až do 100 PSI. I když se u biku člověk trochu zapotí. Srovnávací test pak nakonec ukázal výkon lehce ve prospěch vyššího tlaku pro silničku, kdy jsme nemuseli hustit nějak extrémní silou, než pro rychlé dosažení objemu. Celkově je tak Windgun S kompromis schopný zvládnout v rozumné míře, s přirozeným úchopem a jen minimální námahou obojí. Na biku by se ale dvoupístové provedení hodilo. Každopádně tahle hustilka potěší ergonomií úchopu rukojeti a manometrem, bez kterého někteří nedokážou snad ani vyjet. Za 399 korun je to kvalitně provedený kousek s tuhým hliníkovým základem, který vás nikde nenechá.

(už)

 

datum: 25.11.15 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign