katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Velmi kvalitní hustilka Blackburn

BlackBurn Mountain Air III

Hustilka s duralovým tělem nemusí kvůli tomu, aby byla nejen lehká, ale také kvalitní a odolná, nutně stát „majlant“. Vysoký výkon a mimořádnou účinnost za velmi přijatelnou cenu totiž najdeme třeba u pumpičky Blackburn Mountain Air III, která při hmotnosti 162g dokáže vyvinout tlak až 90 PSI, což odpovídá zhruba 6,2 barů.

Plastová hlavice hustilky není výklopná, nicméně její špička je zkosená tak, aby její ergonomický tvar dobře padl do ruky. Díky tomu není huštění tak nepříjemná činnost, jako tomu je třeba u konkurenčních pump s hlavicemi válcového tvaru.

BlackBurn Mountain Air III

Ústí je uzpůsobeno pro oba ventilky, ale ačkoliv jsme očekávali univerzální otvor pro oba typy, musí se pro přizpůsobení cyklistickému nebo auto ventilku prohodit vnitřní gumička a plastový trn. Tuto operaci je však díky dostatečné velikosti všech částí možné snadno provést i v rukavicích. Jezdci, kteří používají jeden typ ventilků, to nemusí řešit, ale majitelé více kol s různými ventilky zřejmě spíše sáhnou právě po univerzálním typu.

Po nasazení na ventilek se utěsnění hlavice provádí otočením duralového těla pumpičky v hlavici, jistící páčka z původního provedení hustilky Mountain Air je tedy minulostí. Toto řešení je nejen lehčí, ale také méně náchylné na zanášení při upevnění pumpičky na spodní rámovou trubku. Ústí pumpičky je chráněno gumovou krytkou, která je šikovně připevněna k pumpičce, takže nemůže dojít k její ztrátě.

BlackBurn Mountain Air IIIVnitřní pístnice je také duralová, pístek je z plastu s gumovým těsněním. Líbila se nám i lehkost demontáže plastové krytky vzduchové komory a jednoduchost přístupu k pístku. Holt, je vidět, že firma BlackBurn se věnuje každému detailu a její pumpičky patří svým zpracováním k tomu nejlepšímu, co můžeme v tomto segmentu nalézt. Není také divu, vždyť zakladatel společnosti Jim Blackburn patří k průkopníkům ve výrobě lehkých odolných komponentů a mezi jeho revoluční produkty patří i pumpička s duopístem.

Rychlost huštění s velkoobjemovou pumpičkou Blackburn Mountain Air zcela odpovídá její velikosti, běžný tlak v pneumatice odpovídající 40 PSI jsme po defektu nahustili po zhruba stech cyklech, což je výtečná hodnota a každý jezdec to zvládne s prstem v nose. Na konec ještě musíme vyzdvihnout fakt, že Blackburn poskytuje na pumpičky doživotní záruku.

www.progresscycle.cz

(mig)

 

plusy: zpracování, výkon, ergonomie hlavice, utěsnění

minusy: prohození vnitřností pro jednotlivé ventilky

datum: 20.03.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign