Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Ve světle neonů

Rukavice BBB BWG-11 RaceShield Neon

Dlouhoprsté silniční rukavice pro jarní či hodně teplé zimní období nemusí být nutně silné a plné výztuh, ale mohou tak trochu připomínat elegantní rukavičky do tanečních, jen kdyby nebylo té barvy. Rukavice BBB BWG-11 RaceShield Neon mají totiž zářivě žlutozelenou barvu, takže by k pánskému obleku rozhodně nepasovaly.

Na kole ovšem bude tenhle doplněk rozhodně nepřehlédnutelný, a kdo chce být hodně nápadný, je to jasná volba. Rukavice mají jednoduché provedení ze syntetické pleteniny a hřbetní partii od dlaňové odlišuje jen hustší vrstva vnitřního roubaix a samozřejmě silikonový potisk na kompletní dlaňové části i prstech. Nechybí delší manžeta na zápěstí, ovšem bez dodatkového stahování, vše zajišťuje pružný střih. Ten je u testované velikosti XL spíše volnější, takže padne jezdcům s velkými dlaněmi a delšími prsty a manžeta na zápěstí je určitě nebude stahovat, patří totiž k volnějším.

Rukavice mají své místo jednoznačně na silnici, kde jednak nedojdou tak rychlé újmy vzhledem ke snadnému zašpinění, ale hlavně usazení na dlani není tak stoprocentní jako u klasiky. Pletenina totiž nedrží na rukou tak dobře jako u rukavic s dlaní ze syntetické kůže, a dlaň tak uvnitř rukavice trochu klouže. Při úchopu silničních řídítek a konstantním držení to tolik nevadilo, ovšem v terénu to na biku rozhodně není to pravé pro technické pasáže či sjezdy. Tam je potřeba stoprocentní spojení dlaně s rukavicí.
Rukavice na silnici nabídly přijatelnou míru jistého úchopu, ale hlavně docela slušnou ochranu před větrem, skloubenou s perfektní ventilací. Spojení s řídítky je díky silikonu na dlani bez připomínek, slabší je to tedy s již zmiňovaným spojením dlaně a materiálu rukavice. Jako letní záchrana pro jízdu na horských silnicích s hrozící změnou počasí je to dobré řešení, navíc s vysokou mírou bezpečnosti díky nápadné barvě. Pro trénink i silniční závody na jaře či na podzim je to pak dobrý společník při teplotách kolem osmi až dvanácti nad nulou, kdy bude ochrana před chladem dostatečná, ale ruce se ještě nebudou díky propustnosti materiálu potit. Za 399 korun je to rozhodně extravagantní doplněk silničářova šatníku.
(už)


Plusy: nápadná barva, potisk na dlani, ventilace
Minusy: kloužou v dlani

datum: 13.07.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign